Група конгресменів від Республіканської партії має намір внести на розгляд законопроєкт, який оголосить Україну країною “НАТО-плюс”.

Вони вважають, що це дозволить суттєво збільшити фінансування військової допомоги летального характеру Україні, який ініціює перевірку доцільності оголошення РФ державою-спонсором тероризму, повідомляє “Голос Америки”.

Деталі розповів Майкл Маккол – представник Республіканської партії у комітеті Палати представників у міжнародних справах. Політик зауважив, що у дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили.

“Володимир Путін має взяти до уваги, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів із НАТО у Центральній та Східній Європі”, – заявив Маккол.

Якщо законопроєкт ухвалять, фінансування постачання летальної допомоги Україні суттєво зросте. Зокрема, мовиться про протиповітряну та протикорабельну зброю.

Окрім того, документ дає чітко зрозуміти, що вимоги Путіна є неприйнятними та суперечать інтересам нацбезпеки США.

“Україна має бути вільна у виборі її майбутнього, у тому числі економічних відносин та відносин у сфері безпеки, не побоюючись відплати з боку Путіна”, – зазначила Стефанік.

Співавторами законопроєкту стали:

  • Майк Роджерс;
  • Майк Тернер;
  • Еліс Стефанік.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни.

Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути».

Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

12 та 13 січня Росія проведе переговори з НАТО та ОБСЄ.