Відомо, що Росія поставила різкі ультиматуми НАТО та США. У разі згоди Заходу виконати вимоги Росії ситуація може мати серйозні наслідки для Альянсу.

Кремль активно намагається нав’язати всім нісенітницю, ніби НАТО наступає на Росію. В той час Росія розширяє свою військову присутність на захід. Про це розповів експосол України у США Валерій Чалий.

«Якщо вони (росіяни – прим. ред.) доб’ються позиції Штатів і НАТО не брати в Альянс інші країни, Україну зокрема, це буде просто криза Альянсу. Очевидно такого не відбудеться», – сказав Валерій Чалий.

Водночас Валерій Чалий припустив, що Захід все-таки може зменшити постачання зброї або обачніше поводитися з відповідними питаннями. Наприклад, як Німеччина з Казахстаном або навіть з Україною.

«Німеччина має специфіку, але й інші країни не дуже активні в постачаннях оборонних озброєнь для України в умовах агресії Путіна. Це важко триває. Якби не США, Канада, Велика Британія та найближчі сусіди, то Україні було б ще складніше у цій ситуації», – зазначив експосол України Валерій Чалий.

За словами експосла, Росія таки добилася свого – посадила США за стіл переговорів. Усередині Росії це “продають” як слабкість Сполучених Штатів.

«Зараз Росія говорить із НАТО. Це перемовини рівних. Усередині це добре “продають”. Далі треба показати якийсь результат. Усі розуміють, що цей ультиматум-шантаж не прийнятний», – зазначив Валерій Чалий.

Нагадаємо, що 10 січня у Женеві завершився перший тур перемовин між представниками від Росії та США. Обговорювали так звані “гарантії безпеки”, на яких наполягає Кремль.