Про економічну блокаду окупованих територій українського Донбасу зараз активно говорять в суспільстві і ЗМІ. І розмови про зняття блокади не є "зрадою", адже йдеться про це тільки при виконанні певних умов. Зокрема – знищення зони рублів і повернення "націоналізованих" підприємств. Таку позицію озвучила прес-секретар президента України Юлія Мендель.

Чому тема економічної блокади окупованих територій Донбасу зараз актуальна і як нею маніпулюють? Про бачення Адміністрації президента відповіді на це питання розповіла в ефірі телепрограми "Право на владу" в ніч на 7 червня прес-секретар Володимира Зеленського Юлія Мендель.


Мендель нагадала, що в 2017 році ввели обмеження на торгівлю українських підприємств з підприємствами, розташованими на тимчасово окупованій території. І сталося це з кількох причин:

"З них головні – це те, що там з'явилася зонрублів, і те, що сталася так звана "націоналізація"- коли відібрали і приватні, і державні підприємства, і звичайну приватну власність у людей, які там мешкали".

І, власне, ми не можемо прямо зараз говорити про зняття цих обмежень (економічної блокада), якщо не будуть виконані умови. Якщо не буде знята зона рублів і не буде скасована ця псевдонаціоналізація, – зазначила Мендель.

Прес-секретар Володимира Зеленського пояснила, що в мінському процесі передбачені кроки, які повинна зробити Україна, і кроки, які обов'язково повинна зробити Росія. Про це йшлося і на переговорах президента України з європейськими лідерами в Брюсселі.