Польський лідер пригадав нещодавню розмову зі Зеленським.

Президент Польщі Анджей Дуда під час свого візиту до Латвії розповів, що порадив Володимиру Зеленському прийняти капітуляцію Росії у Переяславі.

Про це пише польське видання wprost.pl.

Дуда у Ризі зустрівся з представниками польської громади. Він згадав про війну Росії, наголосивши, що окупанти знову прийшли до України, щоб вбивати та грабувати. Президент Польщі додав, що його країна та весь світ хотіли жити з Росією у мирі та займатись економічною співпрацею, проте окупанти показали свою істину суть.

“На жаль, як бачите, це неможливо, тому що вони нападають, грабують, вбивають, хочуть забрати свободу”, – сказав Дуда.

Також президент Польщі розповів про свою нещодавню розмову з Володимиром Зеленським. Він наголосив, що порадив Зеленському підписати “мирний договір” з Росією у Переяславі.

“Я кажу: Володимире, дивлячись на нашу історію, як колись ці шляхи розійшлися, я вас прошу – коли ви переможете Росію, коли росіяни приповзуть до вас на колінах мир підписувати, то ведіть їх у Переяслав, нехай вони з вами підпишуть мир там. Нехай перекреслять усі ті роки радянського та російського впливу і цю неволю, від якої ви зараз знову захищаєтесь”, – сказав Анджей Дуда.

Чому саме Переяслав є символічним містом

У м. Переяслав Київської області в січні 1654 року гетьман Богдан Хмельницький та інші козацькі старшини провели так звану “Переяславську раду”. На ній керівництво Гетьманщини присягнуло на вірність царю. Від того часу частина Гетьманщини перейшла під протекторат Росії. Одночасно було дано гарантію щодо збереження державних прав Гетьманщини, яку згодом неодноразово порушували, і врешті-решт широка автономія українських земель та Запоріжжя була знищеною, що мало катастрофічні наслідки, зокрема ліквідація Запорізької Січі та закріпачення українців. Росія і досі маніпулює цими подіями та любить гучно святкувати річниці “Переяславської ради”.

Додамо, Дуда закликає надати Україні гарантії безпеки НАТО.

Війна в Україні, розпочата РФ на чолі з диктатором Путіним, може закінчитися за столом переговорів, але наразі передумов для цього немає, цитує його пресслужба в Twitter.

Дуда розповів, що обговорював війну в Україні з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом під час зустрічі в Давосі. За його словами, Столтенберг наголошує на тому, що війна закінчиться за столом переговорів. Це буде можливо, коли РФ піде з окупованих територій.

“Як закінчиться ця війна, ніхто з нас не може цього передбачити, але генсек НАТО наголошує, що вона закінчиться за столом переговорів. Напевно, так, рано чи пізно сторони будуть змушені сісти за стіл. Одне можна сказати точно – умов сьогодні немає. Для України справа очевидна – Росія має піти з окупованих територій”, – заявив Дуда.

Крім того, польський президент виступив за надання гарантій безпеки НАТО Україні.

“Мені потрібні гарантії безпеки для моєї країни, і будь ласка, поговоріть зі своїми союзниками по НАТО, тому що нам ці гарантії потрібні негайно. Якщо ви вирішите надати їх нам під час майбутнього саміту НАТО, це буде великим успіхом — успіхом НАТО й успіхом України”, – переказав Дуда слова президента України Володимира Зеленського, пише “Польське Радіо”.

Нагадаємо, начальник Генерального штабу Війська Польського генерал Раймунд Анджейчак заявив, що війна в Україні – це боротьба за безпеку Польщі, східного флангу та всього НАТО. За його словами, у РФ є гроші і ресурси продовжувати війну, і тому зараз вони затягують час, тому партнерам і союзникам України необхідно використати його максимально ефективно для допомоги Києву. Якщо ж цього не зробити, ситуація буде значно гіршою.