Радянські та російські танки малоефективні у війні, в якій загрузла Росія, напавши на Україну. Вони значно поступаються тим зразкам, які Захід починає постачати ЗСУ для весняного контрнаступу. І саме танковий арсенал України може стати “ударним кулаком” перемоги, над яким зараз працює наша держава разом із партнерами. 
 
Про різницю російських і НАТОвських танків, а також перспективи контрнаступу ЗСУ розповів історик і політик РФ Дмитро Чернишевський. 

“Російсько-радянська тактика танкобудування виходила з масовості: придушити супротивника лавиною бойових машин. Це танки для ядерної війни, щоб стрімко прорватися спаленою ядерними бомбами і снарядами Європі до Ла Маншу, придушивши опір колосальною кількістю машин, десятками тисяч. При такому підході не мала значення захищеність танків, виживання екіпажів, зручність екіпажів… Вони заздалегідь прораховують як “припустимі втрати”, а ось скорострільність, ударна потужність, швидкість просування – це було важливо, і в цьому характеристики радянських танків дуже пристойні. завданням ставало збереження танків, щоб вони довгостроковий ефект приносили.Звідси висока захищеність, зручність для екіпажів, ергономіка, маневреність, що дозволяє виживати танку в бою … Російські танки – це одноразові машини, а західні – багаторазові. скорострільність гармат Західні танки – це маневреність, т. очність ведення вогню та захищеність”, – розповів Чернишевський.  

  Він зазначив, що одним із головних недоліків російського танка є його погана захищеність. 

“Автомат зарядження перетворює російські танки на порохову бочку, тому що екіпаж сидить на барабані з снарядами, що обертаються… Якщо туди потрапляє ворожий снаряд, то детонація викликає ланцюгову реакцію, і все вибухає, і вежа злітає на десятки метрів. Екіпаж гине… не шкодував екіпаж, він одноразовий… Термін життя танка у бою 3 хвилини за нормативами російських генералів”, – розповів історик.  

Проблема у російських танків також із дальністю та точністю стрілянини. У цьому питанні він у рази поступається західним аналогам, які незабаром з’являться у ЗСУ. Погана у росіян також електроніка. Загалом ті переваги, які мають радянські і російські танки, не мають великого значення у війні, яка йде сьогодні в Україні, запевнив російський історик. 

“В Україні ми не бачимо можливостей для стрімких проривів, але ми бачимо масу протитанкових засобів, особливо в української сторони: всі ці “Джавеліни”, які легко підбивають самотні незахищені бойовим комплексом танки… Жодних шансів російським західні танки не залишать”, – розповів Чернишевський.  

Він зазначив, що Захід дає Україні танки разом з артилерією та бронемашинами.І все це буде діяти на полі бою як єдиний злагоджений організм. У ЗС РФ шансів проти такої сили не буде. 

“HIMARS показав, що українська армія здатна освоювати західну техніку за вищими розрядами. Переконавшись у цьому, Захід надає Україні танки, твердо знаючи, що вони будуть використовуватися у битві так, як вимагають статути НАТО та бойові тактичні прийоми НАТО. Росії доведеться зіткнутися з вкрай небезпечним ворогом і незрозуміло, що вона взагалі може протиставити тим двом армійським корпусам, які на західній зброї зараз формуються в Україні. Та сама друга армія, про яку говорив Залужний. Поки ЗСУ героїчно перемелюють російські атаки на Донбасі, у тилу кується справжній меч перемоги… Я не заздрю російським генералам, коли удару по них буде завдано всієї цієї руйнівної сили. Ми все це побачимо після закінчення весняного бездоріжжя”, – підсумував історик РФ.