Військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан звертає увагу, що вхід та вихід з Криму є по 4 позиціях.

Світан перелічив наступні пункти:

  • Кримський міст,
  • мости між Арабатською стрілкою та Генічеськом,
  • Чонгарський міст – по ньому ми вже відпрацювали, тому росіяни там поклали понтонні переправи,
  • основний звʼязок з материком – через Армянськ – Перекоп.

“Щоб перевести в оперативне оточення все кримське угруповування, то треба вивести з ладу Кримський міст, Генічеський міст, Чонгарський міст та підійти на дальність у 25 кілометрів до Армянська, щоб взяти під вогняний контроль перехід”, – пояснив Світан.

Недалеко від Бахмуту є кордон й російські аеродроми, саме тому там використовують й Ка-52. Приблизний час підльоту становитиме 30 – 40 хвилин. Проте росіяни намагаються це робити обережно, адже там є перепади висот, на який можуть стояти наші ЗРК.

Саме тому дуже складно й небезпечно росіянам підходити. Інколи вони намагаються прорватися, але їх відмінусовують,
– зазначив Роман Світан.

Він пояснив, що крім артилерії на висотах, на яких ми зараз перебуваємо, розташовані й ЗРК в рейдовому режимі. Адже росіяни використовують дуже багато безпілотників, саме тому доводиться приховувати наші системи. Проте інколи вони одне на одного нариваються. Проте це не перший й не останній знищений Ка-52.

Роман Світан сказав, що Роботине це перша основна російська лінія оборони. Саме тому після повної зачистки – там треба розширювати плацдарм. Хоча б близько десятка кілометрів має бути, щоб далі просуватися до Токмака.

А це вже додаткова допоміжна лінія оборони. У них вона не суцільна, а використовували її для підтримки першої основної лінії,– розповів військовий експерт.

“От зараз ми в районі Роботине йдемо збоку на зачистку другої допоміжної лінії оборони. Туди вже відвели деякі основні частини з новою технікою. Вже можна говорити, що прогризаємо основну лінію оборони”, – додав Світан.

Якщо не буде переправи через Сиваш у районі Чонгара, у російських військ руйнується план уповільнити наступ українських військ. Маючи фактично лише шлях через Чаплинку на Армянськ, армії Росії буде складно відступати у Крим.

Таку думку висловив військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«Лише через Чаплинку, дуже неякісною дорогою, через Новотроїцьке. Їхати на Новотроїцьке і Чаплинку, та на Армянськ. А дорога саме з Новотроїцького на Чаплинку, вона не найкраща, щоб усю цю масу військову – це 150 тисяч особового складу – евакуювати, щоб вони могли втекти на тимчасово окупований острів Крим», – розповів Коваленко Крим.Реалії.

Він додав, що у зв’язку з цим росіяни планують «дуже довгий, дуже такий млявий відступ саме на Крим» через вказану ділянку. На думку експерта, вони у такий спосіб самі себе «загнали у пастку». «Бо якщо не працюватиме Чонгарський міст, якщо буде обмежений рух через Армянськ, вони не зможуть повноцінно втекти і багато хто залишиться для подальшого обмінного фонду.

А тим часом в Криму стає все більш спекотно. У суботу, 12 серпня, на Кримському мосту пролунали вибухи. Це сталося вже втретє від початку вторгнення РФ в Україну (вперше “бавовна” сталася 8 жовтня 2022 року, вдруге – 17 липня 2023 року).

Зазначається, що цього разу вибухів було не менше восьми. В районі мосту спостерігалося серйозне задимлення. Окупанти заявляли, що використали “димову завісу”, але над мостом виднівся і чорний дим.

Крім того, росіяни перекривали рух мостом. Через певний час його відновили – щоправда, ненадовго. Ввечері у російських ЗМІ повідомляли, що на вʼїздах на міст утворилися величезні черги. Так, вʼїзду на міст з боку півострова очікували понад 700 автомобілів, а з боку Кубані – понад 560.