Відомо, що на Бахмутському напрямку українські захисники активно проводять контрнаступальні дії. Російські військові розуміють, що не зможуть утримати місто-фортецю. 

Про це 24 Каналу розповів Тарас Березовець – офіцер 1 бригади спецпризначення імені Івана Богуна. За його словами, успіхи ЗСУ у Бахмуті є очевидними.

Тарас Березовець підкреслив, що українські військові за останні кілька днів мають помітні успіхи на Бахмутському напрямку, тоді як окупанти зазнають втрат у силах. У той же час, глава ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин повідомив про проблеми з боєприпасами, які завдали шкоди їхній здатності контрнападу та ефективній обороні.

Ситуація в Бахмуті рано чи пізно мала переламатися на нашу користь, тому що місто укріплювалося протягом багатьох місяців, готувалося для того, щоб протистояти будь-яким спробам його захопити,
– зауважив він.

До того ж у ЗСУ є ще одна перевага – орієнтація у місцевості, що дає можливість краще вести бої.

Український захисник пояснив, що “бахмутська м’ясорубка” вже перемолола десятки тисяч росіян. Цифра ліквідованих окупантів лише на цьому напрямку близька до 200 тисяч осіб.

Завдяки цьому ЗСУ вдається повертати під свій контроль населені пункти навколо Бахмута.

Тільки за останні дні були звільнені села, які контролювалися противником і які він використовував для спрямування своїх атак на Часів Яр та Хромове,
– додав він.

Про втрати також заявляв речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Армія рф втрачає на війні також полковників.

“Втрата полковників на полі бою – це маркер катастрофічної ситуації російської армії на Бахмутському напрямку. До недавнього часу монополістом у Бахмуті був Пригожин зі своїм злочинним угрупованням. Пригожин взагалі погрожував усю Донеччину захопити. Величезні втрати на Бахмутському напрямку змусили Пригожина залучити регулярні війська Росії, повітряно-десантні та мотострілецькі підрозділи окупанта. Але вони не були готові до бойових дій”, – підкреслив Череватий. 

За словами речника Східного угруповання військ, молодші офіцери РФ вже не справляються з командуванням. Офіцерам рівня полковника доводиться керувати ситуацією на полі бою.

“Саме те, що кілька офіцерів вищого складу були на полі бою, і командували боєм на рівні роти свідчить про те, що молодші командири не справлялися. Полковники РФ були змушені здійснювати кризове управління. Звичайно, чим й скористалася наша розвідка та наші артилеристи, які знищили цих полковників, деморалізуючи особовий склад РФ”, – зауважив Череватий. 

Наші бійці завдають ворогові максимальних втрат і навіть контратакують.

“За цю добу було пройдено до 500 метрів нашими підрозділами на певних ділянках Бахмутського фронту”, – наголосив Череватий.

Російські військові активно готуються до контратаки проти ЗСУ, будуючи фортифікаційні споруди, такі як система траншей та взводних/ротних опорних пунктів.

Вже зараз ворог дуже поважає українські Сили оборони, українського воїна. Він розуміє, що зараз вже далеко позаду усі ці реляції про “підіймемо брову і щось захопимо”. Тому вони серйозно готуються,
– констатував речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Відомо, що наразі противник наносить неймовірно сильні удари, використовуючи різні види зброї, переважно артилерію, РСЗВ та авіацію. Практично все, що може бути використано для збереження оборони, зазнає пошкоджень.

Наші військовослужбовці проявляють чудеса не лише мужності й витримки, тому що ви бачили усі ці ураження фосфорними бомбами і різного типу боєприпасами, а ще й метикуватості, кмітливості, військової винахідливості, – резюмував Сергій Череватий.