20 березня президент Китаю Сі Цзіньпін має прибути до Москви. це буде його перший візит після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У США вважають, що Сі зважує прохання Росії про постачання їй смертоносної зброї, зокрема артилерійських снарядів та ударних безпілотників.

За словами Китаю, їхній лідер прямує до Москви як “миротворець” і не пропонує зброї. Ймовірно, він може використати свою поїздку, щоб просувати китайський “мирний план із 12 пунктів”.

Однак справжні наміри пана Сі приховані від усіх. Заявляючи про нейтралітет, він, як і раніше, відмовляється засуджувати вторгнення Росії або воєнні злочини окупантів.

У Москві він майже напевно приєднається до пана Путіна, звинувачуючи у війні “розширення НАТО”. Позиція Сі Цзіньпіна викликає занепокоєння деяких представників китайської еліти.

У розрахунках Сі домінує його переконаність у тому, що Китай залучений у довгострокову конфронтацію з Америкою, яка може призвести до війни через Тайвань, на який КНР претендує як на свою територію. У цьому контексті Росія, як і раніше, є незамінним джерелом енергії, військових технологій і дипломатичної підтримки, – мовиться у повідомленні.

Сі, схоже, зміцнює стосунки з Росією, використовуючи прорахунки Путіна, щоб схилити баланс сил на свою користь й тиснути на нього. Наразі він отримав доступ до енергоносіїв зі знижкою й майже напевно отримав запевнення у тому, що Путін дипломатично підтримає його у війні за Тайвань.

Якщо Сі справді вирішить озброїти агресора, він може зробити це таємно. Зрештою, рішення Китаю може залежати від того, як розвиватиметься війна в найближчі місяці та який буде рівень напруженості у стосунках зі США через Тайвань.