Вранці 1 лютого з’явилася інформація про те, що СБУ та БЕБ проводять обшук будинку у Коломойського. 

 Про це повідомило видання “Цензор.нет”. 

Розслідування, за даними ЗМІ, стосується махінацій щодо «Укртатнафти» та «Укрнафти». Йдеться про розтрату нафтопродуктів на 40 млрд гривень та ухилення від сплати митних платежів на якісь космічні суми.  
 
Інформацію про обшуки в Коломойського підтвердив також Колишній Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“СБУ проводить обшуки в Коломойського стосовно Укртатнафти і Укрнафти. Сподіваюся, справжня мета цього обшуку – продовження тижня справедливості, а не вилучення компрометуючих документів перед обшуком НАБУ, бо саме така тактика була нещодавно задіяна у іншій гучній справі”, – написав він у своїх соцмережах.

Нагадаємо, що перші обшуки в олігарха  детективами НАБУ проводилися ще у вересні минулого року. Обшук стосувався справи про заволодіння майном і коштами компанії «Укрнафта» на майже 13 млрд грн в цінах 2015 року.

У листопаді на Кременчуцькому НПЗ, СБУ та БЕБ провели обшуки для перевірки інформації про багатомільйонні ухилення менеджментом компанії від сплати обов’язкового акцизного збору за 2022 рік.

Крім того, США звинувачують бізнесмена в розкраданні мільярдів доларів із ПриватБанку і використанні компаній для відмивання цих грошей у США та в усьому світі. Міністерство юстиції США подало вже чотири позови про компенсації активів Коломойського і його партнера Боголюбова. Крім того, проти нього застосовані санкції, що унеможливлюють для бізнесмена і членів його сім’ї в’їзд Сполучених Штатів.

Коломойський заперечує звинувачення. За його словами, всі інвестиції у США були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007-2008 роках за угодою з компанією “Євраз”, і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у ПриватБанку.