Голова Одеської ОДА Максим Степанов, який відмовився залишати свою посаду попри відповідний указ президента Петра Порошенка, пов'язав своє звільнення з проведенням "чесних виборів".

Так, у своєму Facebook Степанов опублікував фото, на якому позує з написом «Забезпечив чесні вибори! Відсторонений?». Публікація Степанова супроводжується хештегом "#чеснівибори".

За словами чиновника, указ є незаконним, адже очільників місцевих адміністрацій можна звільнити тільки за поданням Кабміну.

"Дуже дивний документ, який нічого спільного з законодавством України не має", – заявив Степанов. 

На його думку, президент перевищив свої повноваження. 

Щодо чуток про причини звільнення, Степанов наголосив, що вибори в області відбулися вільно і чесно. 

"Неважливо який вибір зробили люди, важливо, що вони зробили його вільно", – заявив він, коментуючи результати голосування в області (Володимир Зеленський – більш як 41%, Юрій Бойко – майже 22%, Петро Порошенко – 9%).

На питання журналістів, чи справді його звільнили "за дружбу" з Ігорем Палицею, екс-очільником ОДА, Степанов зазначив, що ніколи цю дружбу не приховував. 

За його словами, він з Палицею товаришує вже 15 років. "Якщо у нас почали керуватися під час виконання повноважень стосунками і чутками, то це катастрофа", – заявив Степанов. 

Додамо, що на його думку, відставки чиновника вимагає штаб Петра Порошенка через рішення обласної влади перенести видачу соцвиплат малозабезпеченим громадянам на період після другого туру виборів. 

Цей акт несподіваної щедрості президента Максим Степанов вважає підкупом виборців. 

Губернатор стверджує, що спочатку йому рекомендували написати заяву про звільнення за власним бажанням, але коли чиновник відмовився, справа набула розголосу. 

«На сайті президента України з’явився указ щодо мого відсторонення від посади. Дуже дивний документ, який, на моє переконання і на переконання всіх юристів, не має нічого спільного з законодавством України», — розповідає Степанов. 

Нагадаємо, що відповідно до положень Конституції президент має право призначати та звільняти голів місцевих держадміністрації лише за однієї умови – наявності подання Кабміну. Володимир Гройсман свою позицію щодо звільнення Максима Степанова поки не озвучив.