Збройні сили України провели контрнаступальні операції на північ від Херсона, досягши певного успіху. Наші захисники звільнили від російських загарбників два населених пункти.

Водночас окупанти безуспішно намагалися відновити втрачені позиції на північному заході області. Про це йдеться у матеріалі американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Так, Сили оборони продовжували контрнаступ та звільнили села Зелений Гай і Барвінок приблизно за 25 км на північ від Херсона на кордоні Херсонської й Миколаївської областей. В ISW наголосили, що про це повідомив український військовий кореспондент Андрій Цаплієнко. Раніше неназваний представник Пентагону заявив, що минулими вихідними ЗСУ звільнили невеликі села на північ і північний захід від Херсона.

“Але поки ні українські, ні американські офіційні особи не назвали цих населених пунктів”, – зазначили експерти з Інституту вивчення війни.

Вони навели дані українського Південного оперативного командування про те, що російські війська безуспішно намагалися відновити раніше втрачені позиції у Потьомкіному, Плотницькому та Лупаревому на північному заході Херсонщини. Звільнення Херсонщини від російської окупації розпочнеться з правого берега Дніпра. Більша частина регіону, розташована на лівому березі, буде звільнена з боку Запорізької області.

Наразі стоїть завдання звільнити правобережну частину Херсонщини. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів ексзаступник секретаря РНБО генерал Сергій Кривоніс. На його думку, визволення Херсонщини не буде швидким.

“Давайте згадаємо, що Херсонська область розділена навпіл Дніпром. І більша частина цієї області знаходиться на лівобережжі. Тому питання про швидке звільнення всієї Херсонської області поки не стоїть. Щоб форсувати Дніпро у районі Херсона чи на інших ділянках, а там ще є Каховське водосховище. – це кілометри водної перешкоди, і це не буде швидко”, – заявив Кривоніс.

Він зазначив, що наразі стоїть питання про звільнення частини правобережжя Херсонської області.

“Так, у нас є спроби звільнити Херсон. Побачимо, як воно буде. Не поспішатимемо і говоритимемо, що це буде завтра чи післязавтра. Це буде тоді, коли ми зможемо це зробити”, – констатував Кривоніс.

На думку ексзаступника секретаря РНБО, лівобережну частину Херсонщини ЗСУ звільнятимуть після того, як повністю видавлять російські окупаційні війська із Запорізької області.

“Що стосується звільнення лівобережної частини Херсонської області, то це буде відбуватися вже після того, як ми звільнимо частину Запорізької області. Тому плани у нас глобальні. Але, знову ж таки, все упирається під час, гроші та людей. Крок за кроком ми йдемо до нашоъ перемоги”, – зазначив Кривоніс.

Генерал також наголосив: на полях битв сьогодні вирішується саме існування України як держави, а українців – як нації.

“Або нас знищить Росія, або ми знищимо її на нашій території та відкинемо від наших кордонів. Тому що якщо Росія програє війну Україні, вона ще залишиться як держава. Якщо ми програємо війну Росії, то ми перестанемо існувати як держава та нація”, – вважає він.

Нагадаємо, російські війська окупували більшість території Херсонської області, тоді як під контролем ЗСУ знаходяться окремі райони на заході у бік Миколаєва та на північному заході, за десятки кілометрів від Кривого Рогу. Проте саме на цих напрямках українське командування останніми тижнями організувало серію успішних контратак. На думку військового експерта Олега Жданова, контрнаступ ЗСУ на Херсонщині – це підготовка плацдарму для подальшого звільнення області від окупації.