Віцеспікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян заявив, що Єреван дослухався до “побоювань” Росії через можливі наслідки ратифікації Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд – він видав ордер на арешт Владіміра Путіна. 

Про це Аршакян заявив в інтерв’ю агенції “Арменпресс”. 

Віцеспікер вірменського парламенту зазначив, що уряд країни ухвалив рішення приєднатись до Римського статуту в грудні 2022 року у відповідь на “агресію Азербайджану щодо суверенних територій Вірменії”, й саме тоді його почав вивчати вірменський Конституційний суд.

“Я маю на увазі, рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, ні в якому питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії в грудні 2022 року, звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність і зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду в березні”, – підкреслив Аршакян. 

Він окремо уточнив, що “в правлячої партії і команди немає наміру або бажання” арештовувати Путіна в разі його візиту у Вірменію. 

“Не далі як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання може бути і з Росією. Але це всього лише один із варіантів. Є й інші варіанти”, – сказав віцеспікер парламенту Вірменії. 

“Зрозуміло одне: ми почули побоювання, висловлені Російською Федерацією, і я думаю, що ми зможемо домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією”, – додав він.