Російські окупаційні війська збирають техніку в районі Верхньоторецького на Донеччині. Ймовірно, готують удар. 

Про це повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський в ефірі телемарафону. 

За даними розвідки, у районі Верхньоторецького спостерігається накопичення техніки”, – сказав Дмитрашківський. 

Представник ЗСУ не виключає можливість того, що росіяни найближчим часом спробують з того напрямку здійснити “якісь більш потужні бойові рухи”. 

Тим часом Бахмут продовжує витягати з армії РФ останні ресурси. Оборона міста українськими військами виснажила та принизила російську армію, яка називала себе “другою” армією у світі. 

Як раніше зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, у передмісті Бахмута “намалювалися” підрозділи російської резервної 98-ї повітряно-десантної дивізії. 

“98-я ПДД – це резерв, який повинен був заводитися після окупації Бахмута, для його утримання, або на випадок контрнаступу ЗСУ та заняття оборони. Тобто, це за планом не активний ресурс, але, щось пішло не за планом? На 243-й день у хід йдуть резерви зовсім іншого призначення?” – задався питанням експерт. 

Водночас, як зазначають в Інституту вивчення війни (ISW), окупанти продовжили штурм міста Бахмут і провели безуспішні наступальні дії на північний захід від міста у районі Оріхово-Василівки. 

“Українські війська відновили позиції навколо Бахмута, і українські чиновники продовжують наголошувати на важливості продовження оборони України в цьому районі”, – наголошують аналітики. 

Як свідчать геолокаційні дані, українські воїни контратакували на південний захід від Бахмута та відновили втрачені позиції на південь від Іванівського, що розташоване за близько 7 км на південний захід від міста. 

Тим часом ISW нагадує, що в Міноборони України називають штурми Бахмута “найдорожчою операцією”. За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, “час, озброєння, техніка та величезні втрати, витрачені противником на захоплення Бахмута не виправдовує себе з точки зору військової доцільності”. 

Крім того, командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський вчора заявив, що окупаційні підрозділи на окремих ділянках Бахмута помітно нервують, у них все менше часу та людських ресурсів.  

Попри вдалі контратаки українських сил, окупанти досягли певних результатів у самому Бахмуті. Геолокаційні дані свідчать про те, що прапор “Вагнера” з’явився на будівлі в центрі Бахмута. Вона розташована у кількох кварталах від будівлі міської адміністрації. Підрозділи ПВК продовжували атакувати північний і південний Бахмут, а також безуспішно намагалися наступати на захід у напрямку до Хромового. 

Разом з тим один російський воєнкор визнав, що бойовикам “Вагнера” не вдається досягти значного прогресу в Бахмуті, а всі атаки в місті та навколо нього безуспішні. Ватажок “Вагнера” Євген Пригожин підтвердив, що ознак відходу сил ЗСУ з Бахмута немає. Він закликав регулярні російські сили навколо міста продовжувати утримувати фланги і підтримувати операції там. 

Тим часом вже на ранок 2 квітня з’явилася інформація, що минулої доби російські війська не досягли жодних підтверджених успіхів у Бахмуті та його околицях. Темпи наступів значно знизилися. Як зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни, нещодавно в районі Бахмута випав сильний сніг, і погодні умови могли уповільнити просування росіян у місті. 

Російські війська продовжували штурм самого Бахмута та вели безуспішні наступальні операції біля Богданівки та Іванівського. Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий повідомив, що в районі Бахмута відбулося 25 бойових зіткнень, а темпи російського штурму продовжують знижуватися порівняно з двотижневою давниною.