Росія не може впоратися з українською армією, тому Кремль постійно шукає якогось захисту від внутрішньої критики війни проти України. Саме для цього вони й розповсюджують у своїй країні фейки про те, що росіяни воюють з армією НАТО, щоби виправдати свою поразку. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ сказав директор Євразійського центру Атлантичної Ради, надзвичайний та повноважний посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

“Ми бачимо, що зараз російська армія не може впоратися з українською армією. Українська армія з технікою із Заходу, і не новітньою технікою, до того ж. Росія не може впоратися з українською армією. Хіба вона може впоратися з НАТОвською? Це просто дурість. Але ми знаємо, що Кремль шукає певний захист від внутрішньої критики і війною проти України. Тому вони поширюють нісенітниці про те, що воюють з НАТО, щоби виправдати їхню поразку”, — сказав він.

Гербст упевнений, що українська армія зробила би великий внесок в оборону НАТО, якби Україна стала членом Альянсу.

“Зараз армія України чудово воює, і ми бачимо, що вона зробила б великий внесок в оборону НАТО, якби стала його членом. Але є члени НАТО, які не готові приймати Україну. Та я впевнений, що підтримка для членства України в Альянсі зростає внаслідок військового захисту від кремлівської агресії. І це добре. Я, безперечно, підтримую членство України в НАТО”, — резюмував дипломат.

Нагадаємо, на думку народного депутата України, очільника постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгора Чернєва, зараз у Заходу, і насамперед у НАТО, відбувся тектонічний зсув у розумінні, що насправді собою представляє Росія.

Він зазначив, що не варто впадати в ейфорію щодо дії санкцій, оскільки економіка Російської Федерації все ще має чималий запас міцності.

“Санкції не діють миттєво, вони мають відкладений ефект. Ось зараз тільки зупиняються заводи через те, що склади з імпортними комплектуючими виснажуються. Зараз тільки почне формуватися снігова куля, яка накочуватиме і на економіку, і на військово-промисловий комплекс РФ” — сказав Чернєв.

Виробництво високоточного та сучасного озброєння також потребує імпортних комплектуючих, а з ними починаються проблеми у РФ. Проте у Росії зберігаються запаси колишніх і навіть ще радянських боєприпасів.

“Тобто завтра війна не закінчиться через те, що в Росії впаде економіка і не буде чим стріляти”, — додав нардеп.

На противагу цьому всі союзники та партнери України запевнили у військовій підтримці для протистояння російській агресії.

“Бо якщо ми дозволимо Путіну перемогти в Україні, це буде погано не лише для українців, а й для безпеки всіх наших союзників. Це небезпечно для всіх нас”, — наголосив Чернєв.

Він зазначив, що зараз у Заходу, і насамперед у НАТО, відбувся тектонічний зсув у розумінні, що насправді собою є Росія.

“Зараз йде просто тектонічний зсув і в розумінні, і у світогляді НАТО. Він повертається до справді військово-політичного альянсу, де збільшуються бюджети на оборону, де збільшуються витрати на військово-промисловий комплекс, де посилюється контингент і де абсолютно чітко Російська Федерація визнана загрозою безпеки євроатлантичної спільноти. І це було закріплено у стратегічній концепції на саміті НАТО в Мадриді. Це означає, що переглядатиметься вся структура безпеки”, — продовжив парламентар.

НАТО, колективний Захід, вже абсолютно чітко розуміють, хто такий Путін. Тому загрози Кремля та шантаж — енергетичний, ядерний, продовольчий тощо — не мають ефекту.

“Це було дієво раніше, зараз все це просто впало. І зараз Російську Федерацію та Путіна сприймають виключно як терориста. І ніхто з ним ні на які переговори, поступки, умовляння йти більше не буде. Я впевнений, що Путін це теж розуміє”, — резюмував Чернєв.