Представники різних підрозділів Збройних сил повідомили про звільнення низки сіл і містечок на півдні Донеччини. Саме тут – на межі із Запорізькою областю – розгортається український контрнаступ.

Поки в Кремлі займаються самозаспокоєнням і розповідають казки про контрнаступ ЗСУ, що «захлинувся», на Південному фронті склалася дуже неприємна для російської армії ситуація.

ЗСУ на порозі дуже серйозного та навіть стратегічного успіху. Про це у своєму блозі розповів російський історик, військовий оглядач Дмитро Чернишевський.

Наразі в районі села Роботине на Запорізькому фронті ЗСУ штурмують ділянку, на якій зійшлися дві лінії російської оборони. І одна з них – головна – вже прорвана, цю інформацію декілька днів тому підтвердив американський генерал Марк Міллі. За його словами, українські воїни прорвали першу лінію оборони росіян – ту, де є мінні поля, «зуби дракона» та протитанкові траншеї. Міллі назвав її головною і зазначив: окупанти готували укріплення багато місяців.

Відзначимо, як тільки ЗСУ прорвуться до Вербового, можна буде констатувати прорив ще й резервної лінії російської оборони, що стане катастрофою для росіян.

«До Токмака залишилося близько 20 км, але мені здається, це відволікаючий напрямок. Головний удар, звичайно, завдається на Вербове. Це вузловий пункт. З його звільненням ЗСУ долають другу смугу оборони — резервну. Далі у них відкриваються оперативні простори», — розповів Чернишевський.

Коли ЗСУ вийдуть на оперативні простори, ЗС РФ будуть потрібні дуже серйозні резерви для їх стримування. Але зробити це не вдасться, запевнив експерт.

«Перекинути туди стратегічні резерви російська армія не може, тому що все постачання південного угруповання висить на двох залізничних гілках: одне з Ростова, друге через Крим. Обидві зазнають масованого впливу українських далекобійних засобів поразки, і не справляються з постачанням навіть того угрупування, яке є зараз. А нова взагалі виявиться на «голодному пайку», сенсу їх туди гнати немає», — розповів Чернишевський.

За словами Чернишевського, росіяни зараз наступають на Куп’янському напрямку у спробі відтягнути туди частину ЗСУ з Південного фронту. Особливих успіхів РФ там немає. Однак навіть у разі успіху на цій ділянці росіяни потрапляють у стратегічний глухий кут. А ось в українців зовсім інша ситуація, наголосив історик.

«Прорив до Азовського моря і вихід до Криму створить для ЗСУ умови для повної перемоги у війні. Як тільки Україна переріже лінії комунікацій до Криму, російська армія опиниться в позиції станом на 24 лютого 2022 року, все вторгнення буде знецінено… Найголовніше, якщо ВСУ виходять до Перекопу та Азовського моря в результаті цієї кампанії, Крим стає необоронним.Кримський міст досить легко підривається… Коли буде треба, його підірвуть. Після цього російські війська в Криму опиняться в оточенні. І, як показує історія Криму, його не можна захистити, коли йдуть із суші. А якщо Росія втратить Крим (а треба 2-3 місяці для його звільнення при виході до Перекопу), це все, стратегічна поразка у війні… І навіть найтупішому російському обивателю стане ясно, що путінський режим війну програв. операція увійде до анналів світової історії і вивчатиметься у військових академіях… Двері до перемоги, броньовані «лініями Суровікіна», Україна зі скрипом відчиняє. Залишилося одне зусилля, і буде прорвано цей фронт. Назріває великий успіх стратегічного масштабу ЗСУ. І це дуже добре», – повідомив Чернишевський.