Декілька годин тому стало відомо, що Міхеїл Саакашвілі терміново приступив до виконання власних завдань. Зокрема, це стало відомо із його допису на своїй сторінці у Фейсбук.

Подаємо в оригіналі.

“Разом з моїм заступником Олександром Ольшанським зустрілися в нашому новому офісі з виконуючим обов’язки посла Сполучених Штатів Христиною Квін.

Обговорили можливості ще більш тісного залучення американського агентства з розвитку та посольства в програму реформування України. У мене хороший досвід співпраці з ними не тільки по Грузії, але й по Одеській області, – заявив Саакашвілі.

У свою чергу, така зустріч доповнює його нещодавню заяву, про те, що Україна може отримати від МВФ 5 мільярдів доларів за програмою підтримки stand-by. Проте ця сума суттєво менша ніж та, яку обговорювали раніше.

Про це новопризначений голова виконавчого комітету реформ в Україн розповів в інтерв’ю програмі “Перехресний допит”. Він наголосив, що Україна взагалі зараз не може залишитися без грошей, адже це обернеться великою катастрофою.

“Мене не задовольняють гроші, які зараз пропонує МВФ. Це далеко від того, що зараз потрібно Україні. Але без них пазл української економіки не може скластися. Треба, аби ми бодай якийсь мінімум зараз отримали”,– наголосив Саакашвілі.

Він також висловив свою думку щодо того, чому Міжнародний валютний фонд зменшив суму фінансової допомоги для України. Політик вважає, що команда, яка працює з Фондом, насамперед повинна бути наполегливішою.

“По-перше, нам потрібно набагато більше грошей, ніж вони пропонують. По-друге, потрібна також власна реформаторська програма, ми не можемо залежати тільки від того, що якийсь чиновник пропонує в певний момент”, – зазначив Саакашвілі. І підкреслив: пишається тим, що Грузія позбавилася від послуг МВФ і робила свої власні реформи.

За словами політика, в Україні більшість людей, які виступають проти МВФ, мають таку позицію не тому, що хочуть зробити щось радикальне, проти чого виступає Фонд. А тому що це їх інтереси, вони намагаються зберегти статус-кво, і їм заважає ця організація.

“Занадто рано говорити, чому у МВФ це зробили. Я чув, що вони думають, що тут є більше процесу, ніж результатів, що є більше імітації, ніж реальності”,– пояснив він.

Зазначимо, що напередодні Саакашвілі призначили головою виконавчого комітету Нацради реформ України. Тож політик розповів, чи серед його завдань на новій посаді є участь у переговорах з західними партнерами та з МВФ.

Саакашвілі зазначив, що коли йшов на посаду віцепрем’єра, Зеленський мав на увазі, зокрема, і таку функцію. Адже він має великий досвід. Проте зараз усе залежить від президента. Голова виконавчого комітету Нацради реформ підкреслив, що Україна має захищати власні інтереси.

“Є “червоні лінії”, які нам виставляє МВФ, але ми теж маємо мати “червоні лінії” – реальні, а не пов’язані з олігархічними інтересами. Це означає, що там теж потрібні люди, які мають досвід рівноправних стосунків із Фондом”,– переконаний він.

Як повідомляє телеграм-канал Резидент, Михайло Саакашвілі пообіцяв Президенту надати стратегію реформ в Україні до кінця травня. Нас чекає дивовижне літо.