Дії ЗСУ у Мелітополі Запорізької області нагадують підготовку поля бою, схожу на ту, що проходила у Херсоні та його околицях до деокупації міста, заявив аналітик Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов.

Дії українських військових спрямовані на те, щоб зруйнувати постачання та структуру командування окупантів, що має полегшити дії сухопутних сил, якщо вони підуть у наступ, наголосив він в інтерв’ю «Радіо НВ».

Аналітик вважає, що поряд із лінією Сватово-Кременна, Запорізький напрямок — один із двох очевидних напрямків, де українські сили можуть розвивати наступ.

Він припускає, що фронт на Запорізькому напрямку обладнаний окупантами фортифікаційних споруд лише на якихось стратегічних напрямках. Наприклад, місто Мелітополь, що, відповідно, дає можливість українським мобільним механізованим силам обходити і створювати так звані котли, оточувати росіян, або змушувати їх відходити.

Михайлов додав, що для розвитку наступу на Запорізькому напрямку необхідно дочекатися, коли замерзне ґрунт, що сприятиме руху колісної техніки, що поставляється Україні західними партнерами, та вантажівок, що підвозять паливо та боєприпаси, без яких неможливі жодні глибокі наступальні дії.

Раніше повідомлялося, що у захопленому російськими окупантами Мелітополі Запорізької області пролунав потужний вибух, після чого російські окупанти закрили виїзди з міста.