Перший президент Леонід Кравчук у сьогоднішньому інтерв’ю Lenta.UA розповів про неймовірну користь Саакашвілі для України.

Його слова змусять багатьох задуматись і зрозуміти, чому президент Зеленський пішов на це призначеня.

У першу чергу його запитали, чи будучи на місці Зеленського, він взяв би екс-главу грузинської держави у свою команду. Ось, що відповів Кравчук:

“Відповім так. Особисто я, Леонід Кравчук, високо ціную Саакашвілі, як людини, яка змінила Грузію. Я був в Грузії, у мене там багато друзів і те, що я бачив до Саакашвілі і після Саакашвілі – це небо і земля.

До речі, в Грузії зараз зростає авторитет Саакашвілі і його політичної сили. І така реакція грузинської влади з відкликанням з України свого посла – зайве тому підтвердження, на мій погляд. Вони, думаю, бояться посилення авторитету Саакашвілі і саме тут «зарита собака», – заявив він.

За його словами, виходячи з досвіду, що має Саакашвілі, того факту, що він є громадянином України і враховуючи, що у нас зараз дуже невелика кадрова лава, такі люди як Саакашвілі – на вагу золота.

Адже Саакашвілі – це не просто досвідчений політик, якого приймає Трамп і лідери інших європейських держав. Саакашвілі – це крім іншого – пробивна сила і просто неймовірна енергія і прагнення вирішувати питання в будь-який час дня і ночі.

“Тому я б точно також запросив би його, як сьогодні запросив Зеленський, – запевнив Кравчук.

Він додав, що Національна рада реформ раніше проявляла себе як євнух, який не змінив взагалі нічого. Зараз цю Раду, створену ще при Порошенкові, очолює Зеленський. Цілком можливо, що в оновленому складі, при виписаних і розширених повноваженнях, виконавчий комітет, на чолі якого стоїть Саакашвілі, може відігравати колосальну роль.

“І тут важливо не те, як називається горщик, а чи ставлять його в піч або ж ні. Так що, якщо об’єднаються зусилля Зеленського і Саакашвілі, з Національної ради і його виконавчого комітету можна зробити дуже і дуже багато.

Наведу по пам’яті слова Наполеона. Він сказав приблизно наступне: «До тих пір, поки народ не повірить в рішучість лідера і оточення, він завжди буде мати сумніви». Тому важливо робити кожен день все для того, щоб народ повірив. Треба вибудувати систему контролю над виконанням рішень, треба реалізувати обіцяне на виборах, – впевнено відповів перший президент.

І останнє, стосовно цієї теми. Як заявив Кравчук, зараз прийшов час діяти і, наприклад, генпрокурор Венедиктова, повинна вийти і сказати: звинувачення умовного Портнова, яких на адресу колишнього керівництва країни надійшло стільки-то і стільки, пройшли перевірку і відповідають або не відповідають дійсності.

Але вони мовчать, обходячи подібного роду питання, як кіт гарячу кашу, тому що у них немає чіткої і зрозумілої позиції та усвідомлення того, що все розпочате потрібно неодмінно доводити до кінця. Рішучості немає також, ось в чому справа.