Російські війська втекли на лівий берег, залишивши місто Херсон. Такі дії ворога дали Збройним Силам України певні переваги.

Правий берег Дніпра вищий, ніж лівий. На глибину приблизно у 25 кілометрів, що є стандартною дальністю артилерією, ми точно відженемо росіян.

Російське на глибину у 25 кілометрів – воно буде знищене нашою артилерією, яка зараз вийде на правий берег й почне працювати, – розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан в ефірі 24 каналу.

Наші HIMARS заглибляться на 80 – 85 кілометрів, проте це будуть точкові цілі. Хоч у нас є ракети М-30, що працюють по площах й мають залп з 6 ракет, який накриє приблизно гектар. Проте для цього потрібні цілі.

“Я не думаю, що в росіян вистачить розуму на глибину у 80 кілометрів розставляти наметові містечка під ці ракети. Скоріш за все, що вони будуть глибше”, – додав військовий експерт.

За його словами, загалом з 25 до 85 кілометрів будуть точкові удари. Переважно по скупченням техніки, по командних пунктах, по логістичних ланцюжках. Це включає й вихід із Криму, а також район Перекопа.

В нас є ще одна дуже цікава ракета. Про неї вже всі знають – HARM. Це протирадіолокаційна ракета, проте може виконувати не тільки цього виду функції. Її дальність 150 кілометрів,
– наголосив Світан.

“Дальністю у 150 кілометрів від правого берега ми будемо проріджувати системи протиповітряної оборони, системи радіоелектронної боротьби активного типу, тобто ті, які випромінюють радіосигнали. Ось така трирівнева ешелонова система буде вибудована на правому березі”, – розповів військовий експерт.

Зауважимо, російські окупаційні війська на Херсонщині просуваються вглиб на 15-20 км від облаштованих рубежів на лівому березі Дніпра, щоб убезпечитись від обстрілів ЗСУ, але Сили півдня беруть під вогневий контроль логістику ворога.

Про це розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк в ефірі одного з телеканалів.

“Гіпотетично вони можуть загрожувати (Херсону), тому що відстань дозволяє використовувати різні види зброї, але ми теж не стоїмо на місці та використовуємо контрбатарейну боротьбу, також маємо чим відповісти. У зв’язку з чим спостерігається певна активність ворожих військ на лівому березі Дніпра щодо посунення вглиб від берега на 15-20 км”, – запевнила Гуменюк.

За її словами, ЗСУ беруть під вогневий контроль логістичні наземні шляхи противника, тому легкого підвезення резерів та боєприпасів для окупантів не буде.

На правому ж березі Дніпра тривають стабілізаційні заходи на деокупованих територіях, а це – понад 4870 квадратних кілометрів.

Як відомо, росія після відступу з Херсона, передислоковує свої загарбницькі підрозділи в район портового міста Генічеська, бо воно нині перебуває поза зоною досяжності української артилерії.

Про це 15 листопада повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

У розвідці нагадали, що російські окупаційні війська до 12 листопада повинні були завершили відхід з території на захід від Дніпра.

Вибір Генічеська як командного вузла натякає на пріоритети та занепокоєння російських командувачів, які консолідують свою оборону на півдні України, – йдеться в повідомленні.

Генічеськ окупанти обрали, бо в українському місті є можливості для координації дій проти потенційного українського наступу як із Херсона на заході, так і через Мелітополь на північний схід.

Крім того, Генічеськ недалеко від незаконно окупованого Криму, тож росіяни сподіваються оперативно переправляти підкріплення з українського півострова.

“Насамперед він перебуває поза зоною дії українських артилерійських систем, які завдали значних ушкоджень російським польовим командним пунктам”, – додають у розвідці.