російські загарбники готуються відступати з тимчасового окупованих територій України. Саме про це може свідчити візит президента РФ Володимира Путіна до окупованого Маріуполя.

Про це в ефірі одного з каналів розповів військовий експерт Іван Киричевський.

На його думку, кампанія з візитами Путіна на тимчасово окуповані території України більше спрямована на російський генералітет та має на меті пропагандистську мету.

“Цілком ймовірно, що візит Путіна на тимчасово окуповані території України також мав на меті показати його авторитет в російській армії, якій зовсім скоро знову потрібно буде приймати складні рішення. Тому, щоб мати сміливість для відступу потрібна фігура, на яку можна покластись. Візит Путіна на окуповані території і мав дати російській армії більше мужності відступати з українських територій”, – пояснив Киричевський.

Путінське турне – жалюгідна спроба показати нібито дієздатного лідера країни-агресора Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання, уродженець Маріуполя, екс-директор з регіонального розвитку ПрАТ “Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча” Сергій Магера для “Коментарів” міркує так:

“Все це путінське турне – жалюгідна спроба показати нібито дієздатного лідера країни-агресора. Якщо говорити про Крим, то відкривати до 9-ї річниці анексії якусь школу мистецтв без спілкування з місцевими жителями – це явний піар-прокол. Ну, а маріупольський рейд – взагалі ні про що. Вночі, як щур, Путін (якщо це був він) переміщався містом, зруйнованим самими ж росіянами.

Від багатьох красивих будівель залишилися хіба що фундаменти. Впевнений, Путіну не покажуть фото з розряду – Маріуполь “до” та “після” кошмарного “визволення”. Та й самому Путіну навряд чи цікаво, яким прекрасним містом, яке розвивалося, скільки було не тільки будинків, а й доль зруйнувано його вторгненням.

Скільки людей загинуло, скільки було покалічено, насильно вивезено до країни-агресора! У тому числі дітей (Маріуполь один із перших зазнав таких “евакуцій”, “порятувань”), за що Міжнародний кримінальний суд уже видав ордер на арешт Путіна”. На думку нардепа, якщо Путін, справді, був у цьому місті, що користується стражданням, користь від цього – нуль.

“Додати його загарбникам впевненості, що Маріуполь залишиться під російською окупацією, такими “щуровими набігами” не вдасться. Натомість я впевнений, – зазначає Сергій Магера, – що ЗСУ вдасться повернути Маріуполь під контроль України – і ми спільними зусиллями відродимо його, зробивши ще кращим, ніж раніше. І не забувши все жахіття, яке йому довелося пережити”. У Кремлі вирішили знову показати живого Путіна, який начебто все контролює, та ще й нібито відвідує нові анексовані території

Політолог, політичний консультант Володимир Фесенко впевнений, що не варто шукати якогось особливого політичного значення у путінських візитах до Криму та Маріуполя. “Це суто пропагандистська акція, – пояснює експерт. — Треба ж було якось відзначити річницю анексії Криму. У Кремлі вирішили знову показати живого Путіна, який начебто все контролює, та ще й нібито відвідує нові анексовані території. А то навіть у Росії почали запитувати: як же так, Зеленський регулярно їздить і в прифронтові регіони, і навіть на передову, а Путін жодного разу не відвідав регіони, захоплені російською армією?

Треба було виправити цей пропагандистський недолік, а заразом показати (у випадку з Маріуполем), що Росія нібито відновлює місто, яке сама й зруйнувала”. Саме для цього, зазначає Володимир Фесенко, і зганьбили сюжет про поїздку Путіна до Маріуполя. У зв’язку з цим, продовжує експерт, виникає вже традиційне питання: а чи Путін був там? Чи не виступив (не вперше) у цій ролі “двійник”? Загалом, резюмує політолог, йдеться про чергову пропагандистську виставу для легковірного російського “піпла”.