На Балі, в Індонезії, відбувається саміт G20. Генеральний секретар ООН намагається налагодити діалог окремо з української та російською делегацією. Про це сказав генсек ООН Антоніу Гутерреш на саміті G20. Він не повідомив деталі розмов. 

“У п’ятницю у нас була дуже важлива зустріч між нашою делегацією та делегацією Росії”, – зазначив генсек ООН.

Гутерреш розповів, що також контактував на минулих вихідних з українською стороною. Він розповів, що незабаром матиме розмову з Києвом. Зустрінусь з делегацією на цьому саміті, – сказав Гутерреш. Він розповів, що ООН не залучена до перемовин США та Росії, про які стало відомо 14 листопада. Проте оцінив цей процес позитивно. До 16 листопада триватиме сімнадцята зустріч глав держав G20 та держав-партнерів. Володимир Зеленський приєднається до саміту онлайн. 

Це перша G20, яка відбудеться після закінчення епохи після холодної війни. Очікується, що війна в Україні та її наслідки стануть головною темою зустрічі.

“Ми знову опинилися в глобальному ландшафті, в якому існує мілітаризоване суперництво між Заходом і Росією. І це суперництво зараз поширюється на Китай. І, як наслідок, здатність G20 функціонувати як кооперативний орган піддається великому сумніву, – Чарльз Купчан, старший науковий співробітник Нью-Йоркського мозкового центру Council on Foreign Relations.