Позиція Німеччини щодо України на тлі можливого вторгнення Кремля є неоднозначною. Однак насправді німці бояться Росію та передають цей жах перед нею від покоління до покоління.

Про це у програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі розповів експосол України у США Валерій Чалий.

За його словами, зараз Німеччина йде помилковим шляхом, тому що хоче відігравати ключову роль у Європі та бути одним з центрів сили у майбутньому. Однак країна нічого не робить у сфері безпеки.

При цьому справжньою проблемою є глибоке побоювання всередині кожного німця перед Радянським Союзом, який не тільки переміг нацистську Німеччину у той час, а й залишив дуже багато особистих ран.

“Тобто вони (німці – ред.) бояться росіян. Вони просто реально бояться росіян, передають цей жах перед Росією від покоління до покоління вже зараз. Я це особисто бачив, чув” — висловився Чалий.

Україна взяла абсолютно інший наратив, аніж Росія, адже не хоче бути спадкоємицею Йосипа Сталіна. Саме це й дало німцям можливість нас відокремити.

“Так не можна. Якщо ви берете до уваги російський інтерес і не берете український, то дуже швидко зміните настрої в Україні. Це поганий шлях між двома країнами”, – наголосив дипломат.

У такий спосіб Німеччина зараз руйнує хороші відносини з Україною.

Нагадаємо, 17 січня Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Берлін не планує постачати оборонне озброєння Україні й така позиція є “незмінною”.

Водночас, Німеччина налаштована на санкції проти Росії у випадку агресії.

Серед заходів реагування на можливе вторгнення Росії в Україну розглядаються санкції щодо добудованого, але не введеного в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Виступаючи у Бундестазі у четвер, 27 січня, вона пригрозила Росії жорсткою відповіддю на подальшу ескалацію конфлікту з Україною.

“У разі нової агресії у нашому розпорядженні є широкий спектр відповідей, у тому числі “Північний потік-2”, – зазначила голова МЗС ФРН.

Водночас Бербок висловила готовність продовжувати діалог з Москвою і наголосила: “Хто розмовляє, той не стріляє”.

Міністерка нагадала про жорстку позицію Заходу, який вважає неприпустимою нову військову агресію проти України.

“Основні засади європейського світопорядку не можуть бути предметом переговорів”, – заявила Анналена Бербок.

Вона також рішуче розкритикувала дії Росії щодо України. “Важко розцінювати не як загрозу, коли до українського кордону без зрозумілих причин стягуються сотні тисяч солдатів на танках та артилерійських установках”, – зазначила німецька міністерка.

Раніше німецький канцлер наголосив на тому, що Берлін докладає всіх зусиль, аби зупинити нинішню ескалацію між Росією та Україною та “запевнитися, що немає загрози територіальній цілісності України та військової агресії проти України”.