Вчора, 24 травня, над Кримським мостом здійнявся густий дим. Окупаційна “адміністрація” вчергове заявила про так звані навчання. 
 

Цікаво, що вони справді планувалися на Кримському мосту. Але росіяни нічого не можуть зробити нормально, тому ці навчання вийшли з-під контролю.  
 
Про це українським ЗМІ розповів військовослужбовець ЗСУ, кримський активіст Василь Самойлов. 

 
“Загорілася техніка, яка мала начебто відпрацьовувати оборону мосту невідомо з якого напрямку. Через цю позаштатну ситуацію росіянам довелося повністю перекрити міст. Лише після того, як вони прибрали наслідки своїх “учєній”, поновився рух на Кримському мосту”, – зауважив боєць. 
 

Ба більше, окупанти бідкаються, що Севастополь та інші райони півострова атакували безпілотники. Традиційно, вони запевняють, що “відпрацювала ППО”. 

Вони завжди кажуть, що “дрони нікуди не влучили”, “не долетіли”, “все спокійно”. А потім новина про те, що у Севастополі горить нафтобаза, під Євпаторією уражена велика стоянка російської техніки. Вірити джерелам окупантів – це не поважати себе, 
– наголосив Самойлов. 

Щодо того, що у Криму буцімто працювала ППО, є два варіанти: або туди дійсно щось летіло, або вони просто розстрілюють небо і доповідають про “відбиття шаленої атаки”. 

“Дивіться, які ми молодці, ми збили 1500 “Байрактарів”, дайте нам ще грошей на “укріплення оборони”. Це для них нормальна практика зараз”, – наголосив захисник. 

 
Водночас військовий експерт Роман Світан вважає, що густий дим в районі Кримського мосту, який можна було спостерігати 24 травня, є спробою росіян заховати його від українських ракет. 

Росіяни вирішили захистити міст задимленням. Це правильно з військової точки зору, адже так ракеті важче знайти свою ціль. Однак з мостом ця історія не працює, бо вітер швидко розвіює дим. Та й міст сам по собі об’єкт доволі великий і ракета може побачити його за допомогою тепловізійних датчиків. 

Ракета, яка йшла 24 травня в бік Феодосії, була не для Кримського мосту. Вона знайшла свою ціль у районі Феодосії. Там стоїть С-300 в районі Піонерського, швидше за все ще щось підтягнули до Кримського мосту, 
– зазначив Світан. 

 
Такі переживання російських окупантів щодо Кримського мосту, як основного ланцюжка сполучення з РФ, не безпідставні, адже Україна вже неодноразово доводила свою спроможність відрізати ворожу армію від країни-агресорки. Водночас на думку військового експерта, колишнього командира взводу батальйону “Айдар”, а також директора Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого, українській армії, ймовірно, буде вигідніше до кінця не знищувати Кримський міст ‒ щоб російському цивільному населенню було зручніше тікати з півострова.   

“Як на мене, стратегічне значення там має тільки залізничне полотно, яке було істотно пошкоджено під час попередньої “бавовни” на Кримському мосту. Не беруся судити, коли його доб’ють, але технічно у нас тепер є чим – спасибі Британії за Storm Shadow”, ‒ сказав він в коментарі одному з українських ЗМІ. 

Як каже Дикий, нинішня пропускна спроможність Кримського мосту зараз не дуже підходить для військових потреб окупантів. 

“А от щодо живої смуги автомагістралі, яка залишилася одна, тому що друга, як ми пам’ятаємо, обвалилася після “бавовни”, є питання. Для забезпечення військового контингенту це насправді дуже вузенька артерія, через яку багато чого не завезеш. Зате, можливо, варто залишити цю артерію для втечі в Росію цивільного російського населення. За ці вісім років у Криму зібралося багато “понаєхів”, і досі далеко не всі вони забралися звідти з валізками. Можливо, нам вигідніше залишити їм цей шлях для втечі”, – сказав він.