Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника.  

Про це повідомляють розслідувачі Bihus.Info. 

 

Дружина Федорова – Ольга – має понад 20 різноманітних бізнесів по всій країні: за останні 6 років вона стала засновницею або ж співзасновницею компаній, які спеціалізуються на торгівлі – паливом, ліками, меблями і рибою, займаються пасажирськими перевезеннями й бурінням свердловин, освітою й технічними дослідженнями, окрім того, вона є співвласницею вітроелектростанції на Миколаївщині та будує готель на гірськолижному курорті в Чернівецькій області, обидва проекти – разом з родичами інших СБУ-шників.  

Зокрема Федорова є співвласницею ТОВ “Глобальні технології майбутнього”. Донедавна ця фірма займалася системами відеоспостереження на Донеччині. З 2022 р. “ГТМ” різко змінила профіль і почала постачати запчастини ремонтним заводам Укрзалізниці в Києві, Дніпрі та Запоріжжі. 

Основний товар, який постачає фірма Федорової, різні типи діодів. Компанія лише перепродує запчастини, тобто є посередником. За даними журналістів, націнка “ГТМ” при такому перепродажі сягає аж до 100%. 

Наприклад, минулого року “ГТМ” постачав заводам один із діодів  по 6 973 грн/шт, при тому що сам купував за 4 970 грн/шт (тут і далі ціни вказано без ПДВ). Після падіння курсу ціни оновилися, але 30% націнки лишилися. 

Зрештою, найбільшу групу діодів  постачали заводам по 1 900  грн/шт, при ціні закупки 1 025  грн/шт. 

Під кінець минулого року замість готових діодів  фірма почала замовляти послуги з їх виготовлення. Від 505 до 620 грн/шт. При цьому продає вона їх заводам цього року все так же по 2 тисячі.