Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала у в’язниці в Руставі експрезидента Грузії Михеіла Саакашвілі. Омбудсмен розповіла на своїй сторінці в Телеграм, що політик від госпіталізації у тюремну лікарню відмовляється.

За словами Людмили Денісової, Міхеіл Саакашвілі переконаний, що перебування у тюремній лікарні може бути небезпечним для його життя. Як аргумент політик висунув те, що він вважає небезпечними тих, хто відбуває свій термін у цій колонії.

Людмила Денісова підтвердила, що Міхеіл Саакашвілі продовжує голодування, тому стан його здоров’я може погіршитися з дня на день. Грузинська омбудсменка провела інспекцію тюремної лікарні колонії №18, куди пропонували госпіталізувати політика. За її висновками,  для лікування експрезидента там недостатня інфраструктура.

За словами Денісової, Саакашвілі перебуває під наглядом спеціалістів. Сам політик своєю чергою стверджує, що є особистим в’язнем президента Росії.

Понад усе він (Саакашвілі – ред) не хоче нашкодити Україні та допустити кровопролиття в Грузії. Тому він робитиме все можливе, щоб цього не допустити, – заявила Денісова.

Після зустрічі з омбудсменкою, в експрезидента Грузії відбулася зустріч з лікарем. Також у політика має відбутися зустріч з українським медиком. Під час розмови з уповноваженою з прав людини Саакашвілі заявив, що його життя під питанням.

Також Денісова заявила, що Міністерство юстиції Грузії підписало договір з приватною клінікою, куди у випадку погіршення стану здоров’я госпіталізують Міхеіла Саакашвілі. За цим договором там уже лікували понад 600 в’язнів.

Денісова розповіла журналістам, що Саакашвілі категорично проти примусового годування, пише 24 канал. Однак згідно з протоколом тюремний лікар може скликати нараду, щоб схвалити примусове годування, у випадку критичного стану здоров’я. Омбудсмен наголосила, що такі дії є порушенням прав людини.

Тому, за словами Денісової, Саакашвілі буде виступати проти примусового годування доти, поки в нього вистачатиме сил.