Останніми днями ми можемо спостерігати, як до Білорусі продовжують прибувати російські військові та техніка. Так, 6 січня до Білорусі було доставлено аж 3 ешелони.

Журналіст білоруської служби “Радіо Свобода” Валерій Калиновський розповів, що білоруси не бачать російських мобілізованих, оскільки ті в основному перебувають на полігонах, де живуть у наметах. Іноді вони ходять у магазини по харчі, однак ніхто, крім офіційних представників, не зустрічає їх з хлібом-сіллю.

Нещодавно такий полігон особисто відвідав Лукашенко. Він там спілкувався з російськими солдатами, подивився, як виглядають ці намети, а також сказав, що вони роблять спільну справу. Важливо помітити, що на цих зйомках російські солдати ховали свої обличчя, – зауважив журналіст .

Він також додав, що російські загарбники робили це цілеспрямовано, аби ніхто не міг їх упізнати. Особливо після того, як у Інтернет потрапили відео з поштових відділень Білорусі, як росіяни відправляють награбоване додому. Також свої обличчя ховали й російські командири, а ще вони забороняють підлеглим спілкуватись з місцевими.

За словами журналіста білоруської служби “Радіо Свобода”, 6 січня до Білорусі прибуло аж 3 ешелони. Це досить багато. Техніка була замаскована під зимові кольори. На ній був нанесений знак “Z” – символ терористичної агресії проти України.

“Білоруське міноборони все це оперативно викладало й показувало, як виглядають ці ешелони, як виглядає ця техніка, як іде розвантаження. Це можна було подивитись і зараз побачити. Це переважно дуже стара техніка, радянського зразка”, – підкреслив Калиновський.

Водночас, як він зазначив, деякі нові зразки, зокрема протиракетних систем, також прибули. Однак вони були передані саме на озброєння білоруської армії.

Варто зауважити, що загроза для України з боку Білорусі залишається, тому що в стратегічних планах Кремля — знищення всієї української державності.

Держава-терористка може використати Білоруський напрямок як стратегічний для нападу. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю.

“Ми спостерігаємо уважно за тим, що відбувається вздовж кордону і на території Білорусі вглибині. Наша розвідка і партнери, і польські, і литовські друзі насамперед, бо вони теж межують з ними. Ми уважно спостерігаємо. Ми розуміємо, що в стратегічних планах Кремля — знищення всієї української державності — захоплення столиці, захоплення всіх територій, а потім, можливо, ведення якихось перемовин з Заходом про розподіл, скажімо так, впливу на залишки, як вони собі думають, України.

Тому, звісно, і білоруський напрямок може бути ними використаний, як стратегічний для нападу. А для цього їм треба сконцентрувати зусилля на декількох місцях”, — сказав він.

Тому, запевнив міністр, Сили оборони України не розслабляються, та готові до цього.

“Але уважно дивимось і будемо розуміти, коли цей ризик стане більш загрозливим чи ні. Тому подивимось”, — додав Резніков.

Також міністр прокоментував свою розмову із білоруським колегою перед повномасштабним вторгненням Росії до України 2022 року, коли той запевнив, що ніхто не нападатиме з території РБ і це було брехнею.

“Тут є два варіанти. Чи це було брехня, чи це була повна безпорадність та необізнаність, але все одно залежність від росіян. В будь-якому випадку це не спасає честі мундира цього міністра Білорусі, тому що він все одно мені збрехав, бо він давав слово офіцера і він його не дотримав. Він мав би тоді його дотримати, або принаймні вчинити певні дії хоча б як мінімум. І вони зробили напад з території Білорусі без використання збройних сил Білорусі, принаймні, офіційно”, — розповів Олексій Резніков.