Президент США Джо Байден, відповідаючи на питання про надання Україні танків Leopard, заявив, що Україна отримає всю необхідну допомогу для боротьби з російською армією. Про це пише CNN. 

Залишаючи захід у Білому домі, Байден сказав, що “Україна отримає всю необхідну допомогу”, коли журналіст запитав, чи підтримує він ідею Польщі відправити в Україну танки німецького виробництва. За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, західні союзники поки не дійшли згоди щодо надання Україні основних бойових танків Leopard 2 на зустрічі у форматі “Рамштайн”, але він доручив підготуватися своєму міністерству до “дня, який, можливо, настане”.

Президент Володимир Зеленський висловив подяку очільнику США Джо Байдену та американському народу за виділення Україні великого пакета військової допомоги. Загалом, підсумком засідання у форматі “Рамштайн” 20 січня можна вважати передачу України великої кількості броньованої наступальної техніки а також створення багаторівневої ешелонованої протиповітряної та протиракетної оборони на нашій території. Про це в ефірі Апостроф TV заявив військовий експерт, співголова ГІ “Права Справа” Дмитро Снєгирьов.

З “Рамштайну у нас є більш ніж оптимістичні новини, той обсяг військової допомоги, який нам надають країни Заходу, не може не надихати. З приводу танків Leopard, давайте не будемо розганяти зраду. Загальна кількість бронетехніки, яка буде передана Україні, налічує близько 700 одиниць. Там є БТР, БМП, ті самі танки Challenger 2, Польща також заявила про можливість передачі Leopard навіть без урахування позиції Німеччини. Уряд Великої Британії фактично створив прецедент в моменті передачі танків, при чому танки Challenger 2 вважаються одними з кращих у світі. І Німеччина наразі говорить про те, що вона не відмовляється від подальших розмов щодо передачі нам танків, а проводить їх інвентаризацію. Тому підсумки більш ніж позитивні“, – вважає він.

Також Снєгірьов відмітив заяву Нідерландів про можливість передачі Україні літаків F-16, а також нагадав, що Конгрес США виділив 100 млн доларів на навчання наших пілотів, а якщо вже виділяються кошти на це, то наступним буде питання передачі американських винищувачів.

Окрім того, експерт вказав на те, що Україна отримає три батареї ЗРК Patriot та інші сучасні системи ППО, що говорить про те, що країни НАТО фактично створили “протиракетну парасольку” над територією України.

Нам передають системи протиракетної, наразі ми можемо говорити про три батареї ЗРК Patriot, в залежності від комплектації, найменший залп становить до 50 ракет. Плюс інші сучасні системи ППО нам передаються. Підсумком “Рамштайну” можна вважати створення багаторівневої ешелонованої протиповітряної та протиракетної оборони. До речі, не випадково перед “Рамштайном” в Румунії сів літак AWACS, він як раз працює у з’єднанні з системами. Мовиться про те, що країни НАТО фактично створили “протиракетну парасольку” над територією України“, – підсумував військовий експерт.