Російські війська обстрілюють коридори, якими місія МАГАТЕ має доїхати на Запорізьку АЕС. Окупанти роблять усе можливе, аби зірвати візит.

Про це повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

“Все передбачувано. Росія навмисне обстрілює коридори, якими місія МАГАТЕ має дістатися до ЗАЕС. Все, щоб запропонувати прохід через Крим/ОРДЛО”, – пише він.

Подоляк констатує, що позиція України залишається незмінною.

“Доступ тільки через підконтрольну територію України. Демілітаризація АЕС. Негайне відведення російських військ. На станції – тільки ua-персонал”, – додав він.

Як повідомлялось, місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) прибула до Києва напередодні запланованого візиту на окуповану Росією Запорізьку АЕС.

Візит місії проходить на тлі відновлення обстрілів об’єкта і зростаючих побоювань з приводу можливої ядерної аварії. Місію очолює глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Візит МАГАТЕ на Запорізьку АЕС триватиме чотири дні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав цю місію – без перебільшення, найважчою в історії агентства – враховуючи активні бойові дії і засоби, які використовує Росія, аби легітимізувати свою присутність на ЗАЕС.

«Ми знаємо, що Росія наражає не тільки Україну, а і весь світ на ризик ядерного інциденту. Міжнародна спільнота має бути об’єднана однією вимогою – виведенням російських військ з ЗАЕС», – каже міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Ситуація на захопленій ще у березні окупантами ЗАЕС загострилася майже місяць тому – росіяни не лише розмістили на атомній станції військову техніку, а й обстрілюють її, звинувачуючи в цьому ЗСУ.

Минулого тижня після російських обстрілів уперше в історії сталося повне відімкнення ЗАЕС від енергомережі. На офіційний сайт «Енергоатома» здійснювали неодноразові хакерські напади – це змусило експертну групу з питань нерозповсюдження ядерної зброї «Великої сімки» випустити заяву, в якій вона висловила серйозну стурбованість зловмисною кіберактивністю проти української атомної енергетичної компанії.