Російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко висловив припущення про можливі кадрові зміни в уряді Росії, внаслідок яких декілька міністрів, включаючи голову оборонного відомства Сєргєя Шойгу, можуть втратити свої посади. Він також зазначив, що ці зміни мало впливають на ситуацію загалом.

Він зауваживш, що колись Дмітрія Патрушева готували, як наступника Владіміра Путіна, але зараз він просто «сидить у кутку».

Яковенко наголосив, що в Росії звичайний спосіб позбутися кого-небудь у політиці — це оголосити, що ця особа є потенційним спадкоємцем Путіна. Це призводить до втрати довіри і політичної кар’єри. Таким чином, він вважає, що влада в Росії наразі цілком у руках самого Путіна.

Згідно з Яковенком, передбачити, хто стане наступником Шойгу, також є складним завданням. Рішення, які приймає Путін, часто не мають логіки і не піддаються передбаченню. Зараз голова Міноборони повністю влаштовує російського диктатора, навіть якщо він є абсолютно непрофесійною людиною.

Ця людина не має ніякого стосунку до міністерства оборони, але в системі координат Путіна – це велика перевага. Адже під час війни дієздатний глава міноборони стане серйозною проблемою, бо може повести армію не туди, куди задумав Путін.

«Також варто згадати про особисту відданість Шойгу. Зазвичай, люди відпочивають з дружинами, сім’ями, натомість Путін завжди їздив разом із Шойгу, ловив з ним рибу, шишки збирав. Так сказати – з Шойгу в тайгу», – зауважив Яковенко.

Остання «перевага» цього міністра – те, що він став маленьким символом війни для росіян. Якщо Путін його замінить – це буде публічним підтвердженням того, що війна йде не за планом, а це рівнозначно визнанню невдачі. Тому ймовірність його заміни досить невелика.