Президент України у 2005 – 2010 роках Віктор Ющенко неодноразово висував ідею щодо переговорів України та Росії і навіть сам пробував говорити із Кремлівським диктатором. Однак останні події  все змінили — експрезидент схоже радикально налаштований та не підтримує жодні перемовини з країною-агресором.

«Для мене мир — це повернення кожного сантиметра української землі, міжнародний трибунал, економічне відродження, компенсація. Нам потрібен мир перемоги. Іншого не дано. Проте перемога на цьому не закінчиться, бо завтра не буде, якщо поруч існуватиме путінський режим у Росії», — зазначив Віктор Ющенко, додавши, що наша проблема — це не лише російський лідер, а 140 мільйонів маленьких «путінів». «Нам треба його перемагати, якщо ми хочемо залишити своїм дітям чисту країну, без тих клопотів, що намагається створити Москва», — наголосив він.

Раніше Ющенко розповідав, як мріяв врегулювати українсько-російські відносини. Тодішній гарант Конституції навів Володимиру Путіну приклад україно-польських взаємин, які склалися попри криваву історію.

«Ті злочини, які були зроблені на високому рівні, ми могли б вийти на політику прощення і примирення… Перегорнули цю сторінку, прийняли вибачення і йдемо далі. Мені це хотілося зробити у 2008 році, і спонукати Росію поставити оцей порядок денний. Історичне примирення. Путін мені, якось довго так міркуючи, каже: «Вікторе Андрійовичу, Ви хочете, щоб Росія за царське керівництво вибачалася!?» – згадує третій президент України.

Україна вже колись повірила Росії та пішла домовлятись, але як бачимо з цього нічого хорошого не вийшло, тому будь-які перемовини мають бути на наших умовах, а також мають містити гарантії безпеки від інших країн.