Збройні сили Російської Федерації просунулися біля двох населених пунктів у Харківській області, а саме Вовчанська та Калинівки. Інформацію про це оприлюднили аналітики DeepState вночі 15 травня у своєму Telegram-каналі.

«Ворог просунувся біля Вовчанська та Калинівки», — йдеться у повідомленні аналітиків.

Крім цього, в DeepState наголосили про уточнення в Красногорівці Донецької області.

Також у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) йдеться, що російські окупаційні війська застосовують нову тактику штурму на півночі Харківської області, де триває наступ ЗС РФ. 

«Невеликі штурмові групи чисельністю не більше п’яти осіб проникають на українські позиції, а потім об’єднуються з іншими невеликими штурмовими групами в більшу ударну групу», — йдеться у звіті.

Ця інформація також підтверджується кадрами, знятими з безпілотника у неподалік від Вовчанська.

«Використання малих штурмових груп, однак, може призвести до більших втрат живої сили і техніки та уповільнити загальний темп російського наступу на цьому напрямку», — зазначили аналітики.

За словами військового оглядача Костянтина Машовця, збільшення втрат у російських військах на Харківському напрямку спричиняє зниження загального темпу наступальних операцій.

«Якщо темпи російських операцій залишаться відносно нижчими, російські війська, ймовірно, зосередяться на закріпленні нових позицій і створенні бокового виступу в Харківській області шляхом об’єднання зусиль на Липцях і Вовчанську та створення «буферної зони» в прикордонній зоні, замість того, щоб просуватися далі вглиб області, як оцінювала ISW раніше», — наголосили в ISW.

Тим часом військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в ефірі телемарафону розповів, що росіяни задіяли на Харківщині не дуже велику кількість військовослужбовців, що навіть не перебільшує 10% від тих сил, які можуть продовжувати наступальні дії.

«Вони там задіяли не дуже велику кількість військовослужбовців порівнюючи з тим, що вони там мають. Це навіть не перебільшує 10% від тих сил, які можуть продовжувати наступальні дії. Тому очікувати можна посилення наступальних дій. Є таке припущення, що вони намагаються просунутися не вглиб, а вшир. Таке враження, що вони розширюють ці два плацдарми, які вони зараз займають», – зазначив Олексій Гетьман.

Майор запасу ЗСУ зазначив, що зараз росіяни використовують так званий «африканський корпус», який створений з найманців з досвідом бойових дій у країнах Африки.

«Є таке враження, що вони хочуть розширити плацдарм для того, щоб долучити ті сили, які там ще у них є. А поки вони атакують, за нашими даними, п’ятьма батальйонно-тактичними групами, це невелика кількість людей. Батальйонно-тактична група залежно від того, як вона сформована… це до 1000 людей орієнтовно. А там, на Харківському напрямку – 40 тисяч щонайменше і на Сумському напрямку – 30 тисяч», – сказав експерт.

Військовий Олексій Гетьман також не виключає, що РФ може перекинути на Харківщину додаткові сили.

«Вони навчилися доволі швидко переміщувати війська вздовж лінії фронту, використовуючи залізницю, це у них традиційне… Цілком можливо, що вони схочуть підтягнути туди додаткові сили або ті резерви, які в них ще є. Ми ж знаємо, що готувалися десь у Сибіру щонайменше 120 тисяч. Плюс вони ще планують 200-300 тисяч мобілізувати», – підсумував Гетьман.