Кілька днів і черговий план Путіна рухнув. Окупантам перекрили шлях наступу на Харків. Хоч Російські окупаційні війська все ще наступають на Харківському напрямку, однак великих успіхів вони досягти не зможуть та й ЗСУ вже стабілізують ситуацію. Детальніше про це розповів Військовий експерт Роман Світан

«На даний момент українські сили зупиняють російський наступ. На Харківському напрямку немає 50 тисяч військових, як це говорили раніше. Наразі там діє лише 5 батальйонів, що дорівнює близько 2500 особам.», — розповідає Світан.

За словами експерта Романа Світана, росіяни не мають в планах захоплення Харкова, адже в них немає на це ні сил, ні ресурсів. В окупантів лише основна мета — відтягнути увагу з Донецького напрямку.

Наразі мінімальний успіх Росії може пояснити поєднанням російської військової доблесті та грубих помилок України та США. Збройні сили України серйозно «постраждали» через тривалу затримку допомоги США. Росія мала перевагу в артилерійських боєприпасах у співвідношенні 10 до 1.

Американські боєприпаси та зброя нарешті надходять в Україну, але знадобляться місяці, щоб належним чином забезпечити всі українські сили. Це створює вікно вразливості, яке використовують росіяни.

Водночас Україна ще має час, щоб оговтатися від цих невдач. Будівництво нових укріплень і мобілізація більшої кількості українських солдатів у поєднанні з масовим надходженням американської зброї та боєприпасів має зупинити наступ Росії та стабілізувати бойові лінії.