У Росії її все більше починають відчувати війну вже у своїй території. Так, до Курської області українські воїни знову доставили партію «бавовни».

Після того, як росіяни погасили свою техніку, що горіла, вони вирішили заборонити її пересування в населеному пункті Комсомольський.

Про це повідомив офіцер Збройних сил України Анатолій Штефан.

«Північний напрямок. У населеному пункті Комсомольське Курської губернії запровадили заборону пересування військової техніки. Слава Україні та її воїнам», – зазначив Штефан.

Він також опублікував відео, на якому видно, як повз лісосмуги їде охоплена вогнем російська техніка.

Тим часом військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю українському медіа спрогнозував події на фронті в 2024 році та розповів, чи можливе в будь-якому вигляді перенесення війни на територію Росії.

«Ніякі війська не будуть входити на територію Російської Федерації. Цього ніхто не робитиме. Партнери теж будуть наполягати на тому, щоб ми сильно не лізли в Росію, навіть у сенсі вогневих ударів», — зазначив експерт.

Жданов заявив, що Україна повинна своїми силами і засобами впливати на противника.

«Без цього ми не зможемо домогтися більш конкретних успіхів, тому що потрібно створювати потрібну нам морально-психологічну обстановку в стані ворога — ейфорію свята і перемоги треба ламати. Коли в Москва-Сіті вибухали російські міністерства, це був чудовий морально-психологічний вплив на противника. Коли вибухали і горіли на аеродромі російські стратегічні бомбардувальники, це теж був чудовий вплив. Без цього не можна», — пояснив він.

В останні місяці ми взагалі припинили будь-який вплив. Коли востаннє «невідомі безпілотники» залітали на територію Російської Федерації, складно сказати.

Додамо, іноді Україна офіційно не визнає ударів по території Росії. Зокрема, якщо йдеться про прильоти в глибокому російському тилу. Але такої, як кажуть в Україні, «бавовни» за час великої війни було в РФ чимало. За даними ВВС, з посиланням на повідомлення російських ЗМІ і місцевої влади, з січня по 30 серпня 2023 року в Росії, а також в окупованому Криму було понад 190 таких ударів. За три місяці осені, перший тиждень зими і лише по території Росії – загалом близько 50 атак – часто по кілька БПЛА, які, за російськими повідомленнями, збивали в прикордонних областях Росії.

«Це комарині укуси. Те, що зараз ми робимо. Я сподівався, що після перших обстрілів «Шахедами» ми швиденько копіюємо або зробимо наш український «Шахед», так, як казав наш «Укроборонпром» з досяжністю 1000 км, з боєголовкою 75 кг, це не мої слова, це анонс «Укроборонпрому», і почнемо швиденько його випускати, не лише в нас, а й в сусідніх країнах, а в нас вже там збирати їх, як «Лего» збирають, з кубиків збирати, з компонентів, швиденько десь в невеличких майстернях, і почнемо масований обстріл Росії. Не так сталося як гадалося, значить», – каже авіаексперт, провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету (НАУ) Валерій Романенко.

Важливо уточнити, що Україна, якщо й може бити по території Росії, то лише зброєю власного виробництва. Будь-яке західне обладнання, наприклад, ті ж ракети ATACMS, завжди йдуть із застереженням – використовувати тільки по об’єктах на окупованій території України.

Варно нагадати, що Росія ще з початку року взялася посилювати свою ППО навколо Москви. На висотних будинках з’явилися установки «Панцир-С» та «Тор». Потім ці системи стали розміщувати на побудованих вежах та п’єдесталах. Також, очевидно, що вздовж українського кордону та навколо Москви за допомогою комплексів РЕБ збудовано спеціальну смугу радіоперешкод. Росія не виключає той факт, що все ж війна може перейти на територію країни-агресорки.