Президент Володимир Зеленський звернувся до спікера парламенту Дмитру Разумкова з проханням провести позачергове засідання Верховної Ради 25 серпня. Відразу після Дня Незалежності України глава держави закликає народних депутатів підтримати свій законопроект про збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

 

Про це повідомляє Офіс Президента України.

За словами Зеленського, збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 000 гривень – це перший етап. Протягом 2021 повинні бути реалізовані ще кілька.

“Упевнений, що депутати проголосують законопроект, поданий від президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 до шести тисяч гривень. І протягом 2021 буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень “, – пояснив Зеленський.

За словами Зеленського, після підвищення мінімальної зарплати виростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їх посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

“Це певні кроки в напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин триває, але після серйозної паузи, коли більше двох місяців не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трохи підтримати людей”, – додав президент.

В ОПУ додали, що на доходи погано вплинув карантин, який запровадили для боротьби з COVID-19.