Окрім того, що ворог продовжує здійснювати наступ на Бахмутському напрямку, він не покидає надій захопити і Вугледар. Для цього Росія зосередила довкола міста 120 тисяч своїх військових.

Про це 24 Каналу розповів військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. За його словами, якість особового складу російського війська все ж невисокою.

Олексій Гетьман пояснив, що на Півночі ворог намагається просуватися до Лиману, а на Півдні до Вугледару. Саме там окупанти зосередили велику кількість живої сили та техніки.

Щонайменше 120 тисяч військовослужбовців, близько двох тисяч танків та важкої техніки, близько 700 одиниць артилерії різних калібрів,
– наголосив він.

На його думку, цілком було очікувано, що росіяни розглядають Вугледар як ще один із напрямків наступу.

“Я вважаю, що зараз вони врахували свою помилку і готуються до наступного удару”, – переконаний він.

Майор запасу ЗСУ додав, що в окупантів просто немає іншого виходу.

“Якщо вони припинять наступальні дії, то це вже буде велика проблема саме в середині РФ”, – зауважив Гетьман.

За його словами, російські військові наголосили своєму керівництву, що зможуть прорватися і повернути території, які залишили, зробивши “жест доброї волі”.

Є дуже велика ймовірність, що вони спробують атакувати на Вугледарі,
– розказав він.

Гетьман повідомив, що судячи з того, яка зараз погода на Донеччині та який ґрунт біля Вугледару, то важкою технікою окупантам пересуватися буде або вкрай важко, або майже неможливо.

Олексій Гетьман переконаний, що від морської піхоти Росії наші ЗСУ залишили лише назву.

“Їх розбили вже другий раз”, – зауважив він.

За його словами, звісно, російська армія постійно поповнюється новими мобілізованими.

“Там велика кількість свіжо мобілізованих людей віком 18–20 років і було видно по їхнім бойовим діям, що вони пройшли не більше місячного курсу “молодого бійця”, – пояснив він.

Майор запасу ЗСУ наголосив, що не варто очікувати від нового складу російських військовослужбовців чогось нового. До того ж, за британськими даними, наразі на війні з Україною воює 97% російської армії.

Немає в них якихось таємних резервів, які можуть долучитися і там будуть досвідчені фахівці. У них вся армія така,
– переконав він.

Олексій Гетьман розказав, що це не та армія, яка була рік тому. Втім, вони все ще мають перевагу у чисельності.

“І стримати наступ такої кількості людей – це важко”, – повідомив він.

Втім, ЗСУ з усім впораються.

Російські війська не можуть йти у новий серйозний наступ на Вугледар через значні втрати, які вони отримали у поблизу Авдіївки, Мар’їнки та Вугледара. Крім того, багато російських військових пишуть відмови від подальшої участі у війні та готові сісти до вʼязниці, аби не стати “гарматним мʼясом”.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив керівник об’єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

“Про наступ мова не може йти, оскільки ворог зазнав досить суттєвих втрат. За останній тиждень він дуже активно атакував позиції на Вугледарі, Мар’їнці, Авдіївці, застосовував свої найкращі підрозділи, але на сьогодні відомо, що морально-психологічний стан військових РФ зовсім впав”, – сказав Дмитрашківський.

Він повідомив, що командир російської 155-ї бригади морської піхоти був доправлений до Ростова через відмову виконувати накази командування військами.

“Також підрозділи «Степ» та «Тигр» на сьогодні відмовляються брати участь у бойових діях. Відомо про 126-ту бригаду, в якій 20 осіб написали відмову і повідомляють, що краще відсидять в тюрмі, ніж будуть гарматним м’ясом”, – розповів Дмитрашківський.

Речник повідомив, що основною задачею ворога наразі є відновлення сил та техніки, оскільки минулого тижня окупанти втратили близько двох батальонів особового складу.