Політика
Подобається

Знайшли закономірність: Бірюков зробив потужну заяву про вибухи на воєнних складах

10/10/2018     Автор: Катерина Гук
Знайшли закономірність: Бірюков зробив потужну заяву про вибухи на воєнних складах

Вибухи на військовому арсеналі неподалік міста Ічня на Чернігівщині збігаються з кількома датами. Про це у Facebook написав радник президента, волонтер Юрій Бірюков.

"Чотири прості дати:

– річниця вибухів у Калинівці;

– сьогодні почалося засідання Синоду Вселенського Патріархату;

– завтра у Муженка день народження;

– післязавтра повинні були показувати будівництво нової та сучасної бази зберігання ", – нагадав Бірюков та іронічно додав: "Війна не винна, так. Росія не винна, так".

За його словами, зі складів боєприпасів в Ічні цього року вдалося вивезти 50 тисяч тонн боєприпасів. Їх розмістили у спеціальні підземні сховища. Це коштувало Україні приблизно тринадцять мільйонів. Втім, для оновлення складів зброї потрібно набагато більше – приблизно 20 мільярдів гривень. 

Для ремонту складів арсеналів треба 20 мільярдів гривень. Цифра підкріплена всіма проектними документаціями та експертизами. У рік з бюджету на це виділяють 500 мільйонів. Тому, якщо так далі продовжиться, лише за 40 років ми зможемо відновити склади», – каже Юрій Бірюков.

Водночас, на склад в Ічні виділено приблизно тринадцять мільйонів гривень, зауважує радник Президента України.

«За цей рік з Ічні вивезли понад 50 тисяч тонн боєприпасів. Це обійшлося орієнтовно в тринадцять мільйонів», – зазначає експерт. 

Також радник президента поскаржився, що армію фінансують "на 60% від необхідного мінімуму".

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"З року в рік. Більш того, у початковому проекті бюджету на 2019 рік розмір фінансування армії щодо розмірів ВВП планували скоротити", – написав він.

Радник президента розповідає: минулого року почали будувати підземні укриті сховища.

«Частина з них вже готова. Туди вивозять боєприпаси. Саме тому 50 тисяч тон і вивезли. Адже просто так перевозити їх з одного відкритого місця на інше – нелогічно», – наголошує експерт.

За його словами в Ічні було чотири синхронних вибухи закладок.

«Скільки від Ічні до кордону з Росією? Менше, ніж 150 кілометрів. Вибухи на складах не вплинуть на надання Україні Томосу, однак склади Ічні з’явиться в інформаційному полі», – говорить експерт.

Юрій Бірюков звинувачує у вибухах на складах Росію. Він переконаний, що агресор вже готується вплинути на результати виборів.