Російські окупанти намагаються заблокувати знищену Авдіївку, щоб просунутися на Донецькому напрямку. Наступною метою росіян може бути Курахове. 

Про це заявив керівник об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського в ефірі національного телемарафону. 

“Найнебезпечнішим напрямком залишається Авдіївське і Мар’їнське. Ворог активно там штурмує позиції українських військових, також завдає вогневі ураження, застосовуючи ствольну артилерію і реактивну артилерію, дуже активно почав застосовувати авіацію”, – сказав він.

За його словами, на Авдіївському напрямку йдуть позиційні бої, в ході яких росіяни намагаються заблокувати Авдіївку, а Мар’їнку захопити, щоб рухатися до Курахового. 

“На сьогоднішній день ворог не домігся успіху в жодному з напрямків. Але, не маючи успіхів на полі бою, ворог обстрілює цивільне населення”, – підсумував військовий. 

Тим часом військовий експерт Олександр Коваленко зазначає, що  у районі Авдіївки, у окупаційних військ все навіть гірше, ніж у пригожинського курника. 

На початку квітня пушилін запросив у командування російських окупаційних військ техніку для компенсації втрат. Відповіли йому відмовою, але пообіцяли трохи десантури. 

Тобто десантурою російські окупаційні війська мають намір затикати всі ті дірки, які планомірно у них виникають по лінії фронту в тих локаціях, які ще півроку тому впевнено утримувалися різного роду збродом, типу ПВК “Вагнер”, 1 АК/2 АК та БАРС. Загалом, десантура це не більше, ніж затичка. 

Але, щоб вселити впевненість командування у свій тактичний “геній”, глава ДНРівського курника кинув технічну компоненту, що залишилася, на Досвідчене і Водяне, в спробі застовбити ці локації за собою. Це для півнячого війська завершилося ще більшими втратами у ББМ. 

Користуючись падінням системи інформування від дна до верхів у російській вертикалі, наш донецький окупантів вирішив скоригувати баланс добрих і поганих новин, закинувши “солодкі” залишки на Очеретино, щоб показати до Великодня путін свій курник у Коксохіма. 

Але ривок стратегічного “генія” в 7 км по трасі 0511 завершився для його курника серйозним поповненням меню KFC і не більше. А тому, доки не буде закрито питання з Бахмутом, Авдіївський напрямок від РОВ не отримає пріоритету у бойових діях. І не виключаю, що і після аналогічно. 

А якщо питання з Бахмутом не буде для російського окупаційного війська закрите в принципі? 

Найцікавіше те, що саме Авдіївка демонструє те, що російські окупаційні війська мають проблему з людським ресурсом практично в усіх напрямках і плацдармах, через що командування РОВ змушене балансувати. 

“Людського ресурсу має бути хоч греблю гати, але насправді, ресурс себе вичерпав і тепер доводиться тонким шаром розмазувати його по всій лінії боєзіткнення, віддаючи пріоритети, у форматі аскетизму вегана, та ще й у пост. Тенденція яка РВВ не віщує нічого доброго”, – підсумував Коваленко. 

Водночас військовий експерт Павло Нарожний вважає, що ЗСУ дають гідну відсіч загарбниками та відкидають їх від міста. Українські захисники зможуть втримати Авдіївку. 
Нарожний зазначив, що Авдіївка – стратегічно важливе місто, бо розташоване поблизу Донецька, Ясинуватої та Горлівки. Окупанти розуміють важливість міста, тому постійно атакують його. 

Це може бути плацдармом для наступу, використання артилерії. Авдіївка тримається з 2014 року. Там ми дуже гарно укріпилися. Навіть є факти покращення наших позицій, ЗСУ відкидають ворога. Я більш ніж впевнений, що Авдіївку втримають, – переконаний він. 

Британська розвідка повідомляла, що ситуація в Авдіївці складна, тому місто може стати другим Бахмутом. Військовий експерт вважає, що будь-яке місто може стати другим Бахмутом, якщо Росія зосередить там основні зусилля.