Поблизу Авдіївки Донецької області російські окупанти не припиняють спроби штурмів, там вони втрачають велику кількість особового складу. Крім того, сили оборони України продовжують відбивати ворожі атаки, зокрема їм вдалося відстояти терикон біля коксохімічного заводу.

Про це розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Він наголосив, що навколо Авдіївки ситуація залишається досить таки складною.

“Як сказав Залужний, немає простих ділянок сьогодні на фронті. Фронт дуже великий — протяжністю понад тисячу кілометрів. І Авдіївка на сьогоднішній день, як і Куп’янський напрямок, Сватівський, є одними з найбільш напружених”, — підкреслив Братчук.

Братчук наголосив, що біля Авдіївки не припиняються надважкі бої. Окупанти йдуть колонами, але Сили оборони, все ж, відбивають ці атаки.

“Подібного не було з часів боїв поблизу Вугледара минулого року. Але та інформація, яка надходить, зокрема від ЗСУ, — тут на порядок вища кількість атак окупантів. Цілком ймовірно, що самогубство відбувається у російських солдатів з волі їхнього ж командування”, — сказав він.

Також, з його слів, ворог, як і раніше, намагається атакувати терикон, який розташований біля коксохімічного заводу.

“І йдеться не про терикон як такий. Йдеться про ті висоти, які хоче окупувати ворог. І з яких йому буде легше, за задумом російських військових, атакувати Авдіївку далі і входити з флангів. Але ЗСУ відбилися на флангах і терикон залишається нашим”, — продовжує експерт.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Крім того, наступ росіян на Авдіївку, очевидно, викликав миттєву паніку й легке відчуття тріумфу у тих, хто наполегливо переконував у силі ворога. Однак в окупантів не вистачає сил захопити місто, їм доведеться відступити з великими втратами.

Про це пише відомий історик і дослідник війни Філліпс О’Браєн.

«10 жовтня відбулася російська наступальна операція з метою оточення українського міста Авдіївка (яке вже понад рік є російською мішенню). Коли розпочався наступ, про це спочатку повідомлялося як про ознаку відновлення, посилення та успіху росіян. Вони нібито тепер ефективно інтегрували комбіновану війну, включно з наступом за участі БМП, РЕБ, артилерійського контрбатарейного вогню і навіть військово-повітряних сил. Це дуже добре вписувалося в постійний наратив останніх кількох місяців про російські тактичні вдосконалення і про те, як російські військові навчаються і вдосконалюються. Однак чим більше інформації з’являлося, тим більше цей наратив відходив на другий план. Насправді втрати Росії знову почали стрімко зростати, вона зазнала величезної кількості втрат БМП за короткий проміжок часу, а бойові якості російських солдатів все ще мали панічний і недостатньо підготовлений вигляд», – пише він.

Російські втрати, за даними як української сторони, так і надійних відкритих джерел, значно зросли від 11 жовтня і стали одними з найбільших за всю війну. Що стосується військової техніки, то і вони стрімко зросли.

Щодо втрат живої сили, то українські дані про російські втрати значно зросли після того, як росіяни почали атакувати Авдіївку, і деякий час вони становили понад 1000 осіб у день.

«Загалом, важко розглядати це як щось інше, окрім як значне виснаження російських сил. Це вписується в тенденцію зростання відносних втрат росіян, що спостерігається останнім часом. Дійсно, щоразу, коли ви бачите, як російські сили починають подібні операції і зазнають таких втрат, це наближає українську перемогу. Здається, це наслідок прагнення росіян до політичних, а не стратегічних перемог. Вони готові втратити багато ресурсів, щоб захопити залишки міст, які не мають жодного економічного чи стратегічного значення. Авдіївка, схоже, є ще одним прикладом цього. В бою вони не продемонстрували здатності адаптуватися в будь-який значний спосіб, хоча ми вже кілька місяців чуємо про те, що російські військові нібито навчаються і вдосконалюються. Як і під час невдалого зимового наступу Росії торік, російські військові, схоже, використовують тактику хвиль, коли вони кидають маси погано навчених солдатів безпосередньо на поле бою без належного спорядження», – додав експерт.