Супутники компанії Maxar Technologies (США) оприлюднили нові кадри, на яких видно російські війська неподалік українсько-білоруського кордону, повідомляє Reuters.

Як зазначається, фотознімки зроблені перед анонсованими спільними військовими навчаннями РФ та Білорусі “Союзна рішучість-2022”, які відбудуться 10−20 лютого та «спрямовані на відпрацювання відбиття нападу на південні кордони їхнього альянсу».

Знімки від американської компанії Maxar Technologies показали, що військові підрозділи озброєні ракетами, реактивними системами залпового вогню та штурмовиками. Вони розгорнулися у Білорусі в трьох місцях поблизу кордону з Україною — Єльську, Речиці та Лунинці. Усі ці місця розташування військ знаходяться приблизно за 50 кілометрів від українського кордону.

Зокрема, супутникові знімки показали: 15 бойових літаків  Су-25 та ЗРК С-400 на аеродромі Лунинець, ракетні установки “Іскандер” та реактивні системи залпового вогню поблизу Єльська.

Окрім того, раніше  журналіст Newsmax Алекс Сальві оприлюднив у мережі Твіттер знімки, на яких видно російські війська поблизу кордону України.

Супутникові знімки Maxar Technologies показують, що Росія зібрала близько 100 000 військових біля кордонів України, нарощування, яке за словами Заходу, є підготовкою до війни, з метою запобігти приєднанню України до НАТО, – йдеться у повідомленні.

Журналіст зазначав, що Москва розташувала свої сили: у Климово, що знаходиться за 13 км від кордону України; у Клинці – за 30 км від кордону; у Єльні – за 130 км від України; у Погоново – за 165 км на північ від кордону України.