Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів про ситуацію на Луганщині – 10 лютого.

Ситуація важка, підкреслює він, однак повністю контрольована.

За його словами, за останні декілька днів наші військові знищили унікальну техніку агресора, таку як Термінатори, а також на Білогорівському напрямку два склади боєкомплекту окупантів.

В тому, щоб бавовни було ще більше, допомагають і наші партизани. Після диверсії на колії, було вибито з ладу можливість логістичного перекидання окупантів залізницею і як результат – затримка в перекиданні боєкомплекту.

Однак найбільшу кількість атак росіяни здійснюють з боку Кремінної. Обстрілюють наші позиції з великих калібрів, підключають до наступу танки, намагаються розвинути там успіх, але на даний момент наші військові, попри важкі умови, тримають оборону та регулярно знищують бронетехніку ворога на цій ділянці.

Коментуючи ворожий наступ, Гайдай підкреслив, що росіяни планують йти до Лиману. Однак ключове слово «планують», адже агресори зупиняються там, де їх зупиняють наші захисники.

Загальна ситуація виглядає так, що ЗСУ перейшли до оборони, однак скоро це зміниться, як тільки ми отримаємо важку зброю та техніку, саме вона допоможе в контрнаступі.

Розповідаючи про прорив оборони армії РФ,  на Сватівському напрямку захисники не лише розбивають російські підрозділи, але й мають неабиякий успіх.

Про те, що російські загарбники здійснюють наступальні дії на Луганщині в одному з інтервʼю розповів також військовий експерт Олег Жданов.

Натомість українські захисники намагаються зупинити будь-які спроби окупантів просуватися в бік наших позицій.

Зараз у Луганській області тривають важкі бої.

Українські військові мають там достатню кількість сил та засобів. За певних умов наші бійці можуть здійснювати контратаки для того, щоб відрізати російських загарбників, які наступають.

Сьогодні росіяни активно залучають до наступальних дій кілька частин окупаційного війська – до дивізії. Втім, загальна кількість резерву, який Росія зосередила на цьому напрямку є дуже великою і сягає обсягу трьох дивізій.

Упродовж останнього тижня окупанти просунулися біля Кремінної. У лісах навколо міста ЗСУ змушені іноді відходити.

Бої йдуть за кожну лісосмугу, яка є в цій місцевості. Противник мав там частковий успіх. Сьогодні ми намагаємося зупинити спроби російських військ просуватися,– повідомив військовий експерт.

Водночас ситуація навколо Сватового є більш контрольованою. російські загарбники там фактично не просуваються, але вже починають нарощувати зусилля.

“Біля Сватового вони лише почали наступальні дії й надалі ми спостерігатимемо збільшення інтенсивності та чисельності військ, які беруть участь у наступальних операціях”, – зауважив військовий експерт.

А тим часом потік скарг від російських мобілізованих посилився. Останніми днями в соцмережах з’явилося багато відеозвернень від військових із різних частин РФ. Одні незадоволені умовами на фронті, інші скаржаться на інтенсивність обстрілів з боку української армії. Російське ж командування або розформовує підрозділ протестувальників, або просто ігнорує проблему і відправляє солдатів помирати на передову.

Не очікували, що українська армія виявиться настільки сильною, і мобілізовані. Вони теж скаржаться, що не можуть воювати:

“По прибуттю в новий підрозділ новим командуванням було нам роз’яснено, що тепер ми не військовослужбовці тероборони, до якої нас готували, а боєздатні підрозділи штурмовиків, які готові штурмувати будівлі та укріпрайони. У нашому підрозділі середній вік військовослужбовців близько 35-40 років. Багато хто має хронічні захворювання, зайву вагу та інші медичні обмеження. Таким чином, складно уявити, як такий підрозділ може виконувати бойові завдання, пов’язані зі штурмом”.

Російські загарбники визнають, що їхня армія зазнає колосальних втрат в Україні:

“У безпосередній близькості від лінії фронту без будь-якої підготовки, без техніки і підтримки. Спочатку нас готували як тероборону, а за фактом закинули в штурмову групу. Уже є втрати — 19 поранених і двоє вбитих за дві доби”.