Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляє, що провести місцеві вибори, заплановані на 23 грудня, наразі неможливо через введення воєнного стану.

Про це він сказав на ІІІ Форумі місцевого самоврядування 5 грудня.

"Ми усі спільно є в одній позиції, що було би правильно, якби вибори пройшли незалежно від введення воєнного стану. Але… ми провели детальні консультації з Центральною виборчою комісією, комітетом Верховної Ради, юридичним відділом ВР і дійшли до спільного розуміння, що на сьогодні це (провести вибори – ред.) неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів уже був перерваний, і він не може вернутися в ту ж точку, він має починатися спочатку", – сказав Парубій.

Він висловив сподівання, що не буде "ніяких труднощів і проблем", щоб ЦВК по завершенню воєнного стану знову розпочала виборчий процес.

"І в найближчий період вибори у цих 10 областях, де був введений воєнний стан, будуть оголошені і проведені у відкритий і демократичний спосіб", – підсумував Парубій.   

У свою чергу президент Петро Порошенко запевняє, що місцеві вибори 23 грудня можна провести.  

Нагадаємо, що за законом, вибори під час воєнного стану не проводяться.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Маємо об’єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів", – сказав Порошенко на Форумі місцевого самоврядування.

Оркім того, декілька днів тому, Парубій привітав наших воїнів зі святом.

"Героїзм українських воїнів у війні на Донбасі зламав плани російського агресора. І зараз, у ці хвилини, наше військо мужньо тримає щит Європи на сході України проти російської навали. Велика подяка та шана нашим лицарям, які вміло, відважно та жертовно захищають наші суверенні кордони та мирне життя українців! Бажаю нашим воїнам та їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба над головою. Повертайтеся живими, нехай кулі вас оминають", – наголосив Парубій.