Український президент Володимир Зеленський зробив заяву про те, що, якщо Російська Федерація хоче “дипломатичного напрямку” врегулювання війни в Україні, вона повинна вивести свої війська з окупованих територій, не очікуючи силової деокупації з боку України.

Про це глава держави заявив в інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ.

“Якщо Росія хоче дипломатичного напрямку, вони повинні вийти, не чекаючи, поки у нас загине багато людей і ми виштовхнемо їх силою. Я вважаю, що це велика різниця. Так, результат однаковий, з одного боку. Я вважаю, що ні. Я вважаю, що ми деокупуємо наші території. А яким чином, для мене дуже важливо – втрачати людей або зменшити втрати. І від цього залежить потім, знову ж таки, чи готові ми до будь-якого діалогу” – наголосив гарант Конституції.

Зеленський підкреслив, що те, чи військовим шляхом Україна деокупує свою територію, чи ні, залежить тільки від Росії.

“Сьогодні це бачать наші партнери. І вже ті країни, які були скептичні, наприклад, Німеччина, канцлер Шольц, відкрито говорить: “Я вважаю, що з Росією немає про що говорити, поки вона не вийде з території”.

Зверніть увагу, не поки Україна деокупує, а поки Росія не вийде, тому що тут є логіка для мене. Якщо ти хочеш зі мною розмовляти і розмовляти з цивілізованим світом, ти повинен не чекати, поки тебе виб’ють силою. І виб’ють. Тому що, вибиваючи силою і армією, ми втрачаємо людей.

Питання не в часі, бог з ним, заради перемоги ми не втомлюємось. Якщо ми вибиваємо силою, то коли ми їх витиснемо з нашої території, про що їм з нами говорити? Який сенс вже говорити?

Я думаю, що тоді Росія буде шукати собі інших лідерів, які зможуть знайти підхід до всього цивілізованого світу, знайти можливість, щоб з ними люди якісь сідали хоч про щось говорити, тому що після того, що вони зробили, до діалогу з ними ніхто не готовий. Це якщо ми вибиваємо силою, тому така велика різниця” – зазначив глава держави..

Також Зеленський висловив упевненість в тому, що “будь-яке інше керівництво Російської Федерації буде шукати вихід з цієї ситуації” і навіть російське суспільство “вже розуміє, що питання їх внутрішнього вибуху – це питання часу”.

Президент назвав підміною фактів і понять заяви російського керівництва про те, що, якщо Росія програє в цій війні, то її не буде.

“Якщо ми будемо битися до кінця і витиснемо їх силою, їх точно не буде в тому вигляді, в якому вони є зараз. Тому що в них буде вибух суспільний, що вони втратили ідержаву, і повагу, і місце за дипломатичним столом, і втратили армію, все втратили. В них буде всередині революція і не одна. Бо велика територія, і різні люди, різні народи там живуть. Тому буде багато всього”, – сказав Зеленський.

За його словами, для керівництва РФ “на сьогодні простого виходу вже немає, бо вони вбивці”.

“Але з найменшими втратами – у них є можливість знайти дипломатичний вихід з ситуації. Це значить без куль, без вибухів, без ракет почати виходити з нашої території”, – поставив ультиматум Президент України

Ні для кого не таємниця, що щонайменше з 2019 року Владімір Путін планував повномасштабне вторгнення в Україну і отримавши абсолютний провал уже захлинається гіркими сльозами.

“На публіці він не може сказати, що шкодує про це рішення, інакше – йому кінець. Але думаю, він розуміє, що “вляпався” по повній. Він “вляпався” в історію, яка, найімовірніше, його й поховає”, – зазначив 24 каналу російський опозиційний політик Геннадій Гудков в ефірі українського телеканалу.

Однак дектатор може навіть не надіятись, якась “раптова” смерть Владіміра Путіна не є найкращим розвитком подій. Навпаки – було б чудово, якби він дожив до Гааги та власного затримання, підкреслив Гудков.