Українці в окупованому Мелітополі дають відсіч інформаційній кампанії Росії. Щоб не підкоритися окупантам, українці знищують російську пропаганду.

Рух громадянського спротиву на тимчасово окупованих територіях України “Жовта стрічка” показав, що жителі Мелітополя знищують російську макулатуру та символіку ворога.

Активісти руху “Жовта стрічка” спалили понад 100 примірників “аквафрешних” газет, чим черговий раз продемонстрували, що не підкоряться окупантам.

“Мелітополь в очікуванні ЗСУ”, – наголосили активісти.

Рух опору виник у Херсоні. У грудні 2022 року організація отримала премію Сахарова – щорічну відзнаку Європейського парламенту за свободу думки. У лавах руху тисячі українців.

Раніше учасники руху “Жовта стрічка” закликали людей, які залишилися на тимчасово окупованих територій, приєднатися до потужної акції “Наступає час деокупації” та перетворювати російські “зетки” на пісочні годинники.

Російські загарбники все ще марять ідеєю повністю окупувати також Луганську та Донецьку області. Тому вони можуть спробувати здійснити черговий наступ у районі Сіверська, що на Донеччині, та Білогорівки на Луганщини.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що російські загарбники на тимчасово захопленій території Луганщини в паніці через інформацію про контрнаступ ЗСУ. Вони активно вивозять документацію з окупованної Кремінної та намаганнються підкріпити військові сили за рахунок підрозділів “Шторм Z” , що складаються з особливого контингенту рекрутів-злочинців.

Попри це, ЗСУ знають про всі ці плани ворога та намагаються їм запобігти. Про це в ефірі національного марафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Речник наголосив, що Сили оборони бачать усі дії та переміщення росіян, а також щоразу вражають окупантів вогнем. Тому будь-яких наступів та подальшої окупації Сіверська з напряму Білогорівки наразі не існує.

В принципі загрози з Сіверську, яка могла б призвести до серйозних наслідків, такої немає,
– зазначив Череватий.

Що стосується Білогорівки, то він наголосив, що на цьому напрямі у них спостерігають “різношерстне формування”, яке складається з усіх збройних військ, які росіяни змогли назбирати. Тому на цьому напрямку їм все ж удається інколи проводити наступальні дії.

“Вони беруть туди усе: і козачі формування, і кадирівців, і БАРС, так званий бойовий армійський резерв, і територіальні війська. І, так, вони на цьому напрямку час від часу активізують свої дії”, – підкреслив речник.

Він також розповів, що за 30 травня на Лимано-Куп’янському напрямку відбулося 13 боєзіткнень, в тому числі в районах Масютівки, Білогорівки та Стельмахівки. Крім того, окупанти там зазнали втрат: 25 стали “двохсотими”, а 63 – “трьохсотими”. Сили оборони також знищили 2 бойові машини піхоти, 2 мінометних комплекси, 1 БПЛА “Ланцет” і 3 автомобілі загарбників.

Череватий зауважив, що найманці з підрозділу “Шторм Z”, яке російське військове керівництво сформувало в дуже стислі терміни, нещодавно дезертували з лінії фронту.

Більше ніж 50 солдатів із “Шторм Z” втекли, і їх виловлювали всіма можливими силами,
– розповів Череватий.

За його словами, роти цього підрозділу формуються з людей, що мають проблеми із законом. До того ж, на його думку, це є “менш вдалою реплікою ПВК “Вагнера”, і вони не являють собою якусь потужну військову силу.

Наостанок він зазначив, що українські військові вже понад місяць спостерігають за цим підрозділом, а також роблять усе, щоб вони зазнавали якомога більших втрат та не могли становити загрози для ЗСУ.