До кінця 2022 року Україна має шанси відкинути російських окупантів на межі кордону 23 лютого. Головною умовою є наявність у ЗСУ високоточної зброї та протиповітряної оборони, розповів колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес під час телеефіру.

Зокрема він зазначив, що російська логістична система виснажена і до кінця цього літа загарбники не зможуть зважитися на будь-які наступальні дії.

Натомість Україна матиме можливість до кінця цього року виштовхати російські сили за межі кордону станом на 23 лютого, але це за умови, що буде точна зброя з великим радіусом дії, і протиповітряна оборона. Все це повинні надати США, – розповів він.

Раніше повідомлялося, що українські захисники вдарили по Антонівському і Каховському мостах в Херсонської області. Про це повідомила начальник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в телеефірі.

Відпрацьований той самий вогневий контроль, який ми тримали вже кілька діб на цьому напрямку. Є серйозні результати попадання як по Антонівському, так і по Каховському мостах, – зазначила вона.

Битва за південь України – ключ до Криму. Якщо ЗСУ зможуть звільнити захоплений Херсон, вдасться наблизитися до окупованого Криму, а Захід передасть Києву ракети ATACMS з дальністю стрільби до 300 кілометрів. Причому у разі просування українська армія зможе вражати російські військові бази на півострові навіть тією зброєю, яка наразі вже є. Про це заявив директор Українського Центру безпеки та співробітництва, військовий експерт Сергій Кузан.

У інтерв’ю Главреду він розповів про те, що ситуація на південному фронті в обов’язковому порядку позначиться на майбутніх планах зі звільнення Криму. Півострів, як і раніше, залежить від дніпровської води, і ситуація з водопостачанням АР пов’язана з наслідками військових дій на півдні.

Обов’язково позначиться. Тому що південь – це ключ до Криму. І, зрозуміло, Крим як залежав, так і залежить від дніпровської води – від того, чи ми відіб’ємо, чи ми просунемося на цьому напрямку, чи знову зможемо заблокувати воду в Крим, – зазначив Кузан.

На його думку, якщо українські війська зможуть відбити Херсон, вони наблизяться до захопленого Криму і зможуть діставати до військових об’єктів на окупованому півострові.

І це нова військова компонента – відбивши Херсон, ми значно наблизимося до території Криму. Застосовуючи далекобійну артилерію, ми зможемо дістати до російських воєнних об’єктів, зокрема, на території Криму, – пояснив експерт.

Також він додав, що якщо військова операція ЗСУ зі звільнення Херсона завершиться успішно, Україна отримає ракети ATACMS з дальністю пуску до 300 кілометрів. Тоді артилерія української армії діставатиме до Кримського півострова. Вже зараз, якщо сили оборони України просунуться, з’явиться можливість діставати до півночі Криму, де розташовані основні бази окупантів.

А якщо наша операція по звільненню Херсона буде успішною, наступним етапом у постачанні зброї Україні буде передача нам далекобійної ракети типу ATACMS з дальністю до 300 км. Відповідно, ми зможемо вражати військові об’єкти на території Криму. Але навіть із застосуванням уже наявних озброєнь ми також, знаходячись ближче, тепер можемо дістати до їхніх основних баз, які розташовані на півночі Криму. Таким чином, навіть не перейшовши Дніпро, ми маємо потенційну можливість погрожувати Криму, – підкреслив Сергій Кузан.