На переконання президента Литви Гітанаса Науседи, світова спільнота має чітко визначити росію як явну довгострокову загрозу всьому євроатлантичному регіону. Політика НАТО має бути належним чином скоригована. Тут немає місця пасивним коливанням та умиротворенню, пише WP.

У своїй колонці він зазначає, що настав час зрозуміти, що Росію неможливо зупинити переконуванням, співпрацею, умиротворенням чи поступками. Росія сприймає такі жести як ознаку слабкості, як дозвіл розширити та посилити свій наступ. Коли Путін чує, як західні лідери говорять про необхідність переговорів, про необхідність припинення вогню, про необхідність уникати «приниження» Росії, його лише заохочують збільшити свою ставку на завоювання світу.

Путін чіткий у своєму прагненні підірвати західні цінності, розірвати зв’язки між Північною Америкою та Європою та підкорити Європу волі Росії. Він знає, що може досягти цих цілей, протистоявши НАТО.

Науседа наголошує: Ми можемо запобігти цьому, гарантуючи, що трансатлантична спільнота має чіткий план оборони. Ми знаходимося у вирішальний момент в історії, коли ми повинні проявити рішучість і рішучість. Саміт НАТО, який розпочнеться 29 червня в Мадриді, стане нашим шансом зробити це.

По-перше, пише президент Литви, ми повинні чітко визначити Росію як явну довгострокову загрозу всьому євроатлантичному регіону. Політика НАТО має бути відповідно відкоригована. Немає місця пасивним коливанням і заспокоєнню.

По-друге, ми повинні посилити нашу оборону. Ми більше не можемо вірити в політику попереднього підкріплення. Ми повинні переконатися, що НАТО не має слабких місць. Важливо, щоб жоден потенційний противник не піддавався спокусі атакувати альянс. Три країни Балтії вже знаходяться на передовій, якщо Путін вирішить перевірити кордони, силу та відданість НАТО. Ми повинні швидко перейти до сучасної передової оборони шляхом підвищення передової присутності в масштабі батальйону НАТО до рівня бригади та розбудови регіональних засобів протиповітряної оборони. Це буде найсильнішим сигналом Росії про те, що їй не дозволять встановлювати параметри безпеки східного флангу НАТО. 

По-третє, ми повинні переконатися, що Україна переможе. Ми повинні надати Україні всі форми підтримки, включаючи (і особливо) важке озброєння, швидко та у значних кількостях. Час і числа мають значення в цій війні. Ми повинні розуміти, що кожен сантиметр української землі, окупованої путінськими силами, наближає російський терор до наших дверей. Ми повинні розуміти, що ця війна стосується світу, в якому ми і наші діти збираємося жити. Цінності не можуть захистити себе. Якщо їх залишити без захисту, вони загинуть, а на зміну демократії прийде авторитаризм. Нам потрібно вибирати: піддатися чи відстоювати свої цінності. Треба обрати Україну.

І, нарешті, «політика відкритих дверей» НАТО має офіційно підтримуватися як найефективніший інструмент у розширенні безпеки та забезпечення миру для мільйонів європейців. Ми повинні щиро вітати Швецію та Фінляндію до альянсу. Це рішення матиме широкий позитивний вплив на Балтійський регіон і НАТО в цілому.

До того ж, президент зазначає: Щоб бути справді безпечною та стабільною, Європа має бути цілісною та вільною, об’єднаною в мирі, демократії та процвітанні. Щоб це майбутнє стало реальністю, вирішальним є успіх НАТО як основи колективної оборони, що охоплює весь трансатлантичний регіон.

Це також означає, що альянсу доведеться заново винаходити себе. Лише проявляючи активність, інвестуючи більше в нашу неподільну безпеку та ускладнюючи супротивникам сіття хаосу, ми можемо сподіватися на повернення міцного миру в Європі.