Головна мета уряду Шмигаля – максимально заробити, не думаючи про добробут держави і громадян.

Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив народний депутат України (фракція «Слуга народу») Олександр Дубінський.

«Зараз ми спостерігаємо уряд тимчасових правителів, мета яких – максимальний заробіток грошей і розставляння на посади людей, які ці гроші будуть для них заробляти. Я неодноразово читав у ЗМІ, що прем’єр Шмигаль через свого брата може отримувати незаконні виплати з Держпродспоживслужби, Держгеокадастра Львівської області, а також інших державних структур, які займаються поборами з бізнесу», – розповів Дубінський.

За його інформацією, гроші збирають, як «чорну касу», а потім передають прем’єр-міністру.

«І при цьому я не бачу ніякої системної боротьби з порушеннями законодавства. Нічого не змінилося ні в лісовому, ні у водному господарстві, ні в екології, ні в енергетиці. Більш того, ситуація з кожним днем погіршується», – вважає депутат.

Крім цього, створення вільних економічних зон на Донбасі призведе лише до появи “сірої” кримінальної зони для уникнення оподаткування та ведення незаконного бізнесу. Економіку Донбасу, як і всієї країни, врятують не преференції для обраних, а реальні реформи для усіх. Зокрема, зменшення податків, скасування мита і ПДВ на обладнання.

Про це заявив лідер партії “ЗА Майбутнє” Ігор Палиця, коментуючи плани Кабміну створити вільні економічні зони в межах 15-20-кілометрів від лінії розмежування, повідомляє пресслужба політичної сили.

“В уряді не можуть не розуміти, що жодні пільги не змусять бізнес відкривати реальні виробництва фактично на лінії фронту – там, де влада саме скасовує вибори, говорячи про військову небезпеку. Ніякі вільні економічні зони не створять робочі місця поблизу мінних полів. Отже, говорячи про запровадження ВЕЗ, уряд має на меті зовсім інше – розкрадання грошей та створення “своїм” структурам сприятливих умов для тіньового бізнесу.

ВЕЗ на Донбасі одразу ж стануть гаванню для відмивання нелегальних доходів та призведуть до зростання обсягів контрабанди. Якщо прем’єр-міністр не усвідомлює цього – він не може керувати урядом. Якщо розуміє, але все одно пропонує, – він має нести відповідальність”, – наголосив Палиця.

Він нагадав, що країна вже мала “позитивний” досвід функціонування вільних економічних зон і територій пріоритетного розвитку на початку незалежності. В результаті держава зазнала колосальних збитків і отримала величезний сектор тіньової економіки.

“Не можна знову наступити на ті ж самі граблі! Партія “ЗА Майбутнє” переконана, що економіку Донбасу, як і всієї країни, врятують не вільні економічні зони чи преференції для обраних, а реальні реформи для усіх. Замість шкідливих для держави ініціатив, уряд має думати про зменшення ЄСВ та ПДФО, запровадження податку на виведений капітал, скасування мита і ПДВ на обладнання, яке забезпечить відкриття нових підприємств і створення реальних робочих місць”, – наголосив Палиця.