Шокуюча новина, як не залишить спокійною, як самого Авакова та і всю країну.

Син начальника Департаменту управління майном Нацполіції Івана Наумова відкрив відпочинковий комплекс NAVY біля Києва. За словами чиновника, гроші виділили з сімейних заощаджень. Проте вартість проекту перевищує суму відкладених грошей, що вказана у декларації Наумова.

Витрати на відкриття проекту Наумов не вказав у своїй декларації. Про це йдеться у сюжеті Bihus.Info.

Комплекс відкрили 29 липня 2020 року. Однак журналісти помітили, що чиновник постійно відвідував його ще до відкриття. Деколи навіть у робочий час і на службовому автомобілі. Склалось враження, ніби він керував облаштуванням проекту.

Чоловік написав пост із поясненнями. За його словами, комплекс належить сину Миколі, гроші на який Наумов-молодший отримав із сімейного бюджету.

У закладі працює мій син Микола, який є керівником ТОВ “Радіус 88”, і саме це підприємство орендує комплекс “NAVY”… Комплекс розташований на моєму шляху з роботи додому, я при нагоді приїздив до зазначеного закладу, як тато до сина і не більше,– написав чиновник.

Яка ймовірна вартість NAVY

За даними держреєстру юросіб, син нацполівця Микола Наумов вніс у статутний капітал свіжоствореної компанії-орендаря комплексу (ТОВ “Радіус 88”) 2 мільйони гривень.

Станом на кінець 2019 року Наумов задекларував сукупних сімейних заощаджень трохи більше половини від цієї суми – 1,3 мільйона гривень. Зміни щодо майнового стану та Наумов в декларацію досі не вніс.

Розслідувачі наголошують, це саме по собі може свідчити про корупційне правопорушення.

Хто такий Іван Наумов?

Очільник Департаменту управління майном Нацполіції. Раніше працював у правоохоронних органах Донецька, потім перевівся до Києва. Неодноразово був фігурантом корупційних розслідувань.

Наприклад, теща Наумова, маючи нульові доходи, стала власницею люксової автівки, вартістю близько 90 тисяч доларів, а також отримала 2 земельні ділянки. До слова, одна з них розташована неподалік відпочинкового комплексу під Києвом.

Неподалік теща поліцейського чиновника скупила ще 36 соток землі на березі Дніпра. Ділянки були придбані в різні роки. Ринкова ціна викуплених ділянок – має складати $90 тис. Будинок на них, судячи з даних Google Maps, почали зводити в 2012 р.

За оцінкою столичного архітектора Івана Пономаренка, вартість самої 5-поверхової «коробки» будинку має складати близько $450 тис.

Також у тещі Івана Наумова виявилося дві ділянки у с.Рибаківка Миколаївської області. На березі Чорного моря у 2013 р. вона придбала 40 соток, загальна ринкова вартість має складати близько $40 тис. У майновому реєстрі на цьому місці досі значиться будиночок на 40 кв.м., однак насправді тут уже закладено фундамент під велике будівництво, можливо, готель, – йшлося раніше у розслідуванні проекту “Наші гроші”.