Російські окупанти активно продовжують наступальні дії в Куп’янському лісі, намагаючись прорвати оборону українських військ та просунутися в напрямку Куп’янська Харківської області. Це дасть можливість окупантам розраховувати на штурм Харкова.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський.

За його словами, ситуація на Куп’янському напрямку залишається складною.

«Ворог продовжує вести активні наступальні дії в Куп’янському лісі, намагаючись прорвати оборону наших військ і просунутися в напрямку міста. Інтенсивні бойові дії на цьому напрямку розпочалися в жовтні 2023 року, і відтоді тут ні на день не вщухає жорстка боротьба», — розповів Сирський.

Командувач зазначив, що ворожа армія щоденно штурмує населені пункти, обстрілює їх з артилерії та використовує авіацію. Наразі ворог штурмує позиції в районі Синьківки для подальшого блокування Куп’янська.

Сирський підкреслив, що командири та штаби українських частин ефективно керують ситуацією, проводять розвідку, аналізують дії противника та приймають необхідні рішення.

«Наші воїни дають адекватну відсіч ворогу і руйнують його плани. Загострення на цьому напрямку відбуваються постійно, але нашим Силам оборони вдається знищувати наступальний потенціал ворога і завдавати йому відчутних втрат», — зазначив командувач.

Нещодавно британське видання The Telegraph повідомило, з посиланням на «наближене» до українських військових джерело, про можливий початок «наземного наступу» російських військ в Харківській області 15 січня після масованих обстрілів.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський, також повідомив, що російські війська продовжують інтенсивний наступ на Куп’янському напрямку та перегруповуються. ЗСУ не виключають можливості, що російська армія має намір захопити Куп’янськ, виходячи на нього з півночі та сходу, для використання як плацдарму для подальшого наступу на Харків, який є важливою ціллю російського вторгнення на територію України.