У районі відведення в Луганській області українські військові вдосконалювали бойову майстерність на модернізованих танках.

На Луганщині в рамках дводенної перевірки готовності до виконання завдань танкові підрозділи ЗСУ відпрацьовували тактику та практичні дії.

Зокрема, за словами керівника навчань Євгена Межевікіна, на першому етапі відпрацьовувались плануючі документи організації бою, на другому – практичні дії танкових підрозділів у знешкодженні ймовірного противника, і на заключному – стрільба на влучність.

Усі завдання виконували на модернізованих танках, обладнаних тепловізорами, GPS-навігаторами та потужнішими двигунами.

Варто зазначити, що збройні сили країни-агресора Російської Федерації перебувають біля лінії розмежування на ротаційній основі. Накопичення останніх там в зв’язку з розведенням сил і засобів на Донбасі немає.

Таку заяву озвучив заступник керівника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Сергій Наєв. 

Зокрема, в своїй заяві Наєв зазначив: «Уздовж державного кордону української держави в межах проведення ООС насправді присутні військові частини Російської Федерації. Але кількість ворожих сил нам відомо, і про це повідомляли громадськості». Згідно зі словами Наєв, дані підрозділи РФ відбувають бойову службу на ротаційній основі, змінюючи один одного, не більше того.

Також Наєв додав: «Безпосереднього накопичення, або, як це сказати іншими словами, створення потужного наступального угруповання на даний час немає. Проводиться ротація, прибуває один підрозділ, який змінює інше в умовах бойової служби». Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли, що незважаючи на розведення сил і засобів на Донбасі, збройні формування бойовиків продовжують обстрілювати ЗСУ.

В свою чергу, Військова допомога США важлива для України, зокрема вже наявні в українських військових американські протитанкові ракетні комплекси Javelin стримують Росію від наступу на Донбасі.

Про це розповів в інтерв’ю ZN.ua тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

Відповідаючи на питання, чому американські ПТРК лежать на складах у Львові, а не допомагають воювати на сході України, він чітко дав зрозуміти, що в цьому немає проблеми.

“Росіяни знають, що в України є Javelin. Вони знають, що якщо вони підуть в танковий наступ, ці Javelin швидко перемістяться із заходу на схід. Я абсолютно впевнений в тому, що Javelin реально стримують росіян від подальшого наступу”, – сказав Тейлор.

Як повідомляли новини “Сьогодні”, заступник міністра оборони України Анатолій Петренко заявив, що Україна підписала контракт на другу партію Javelin. Однак армія орієнтується не тільки на американське озброєння. За його словами, Міністерство оборони також замовляє аналогічні ракетні комплекси українського виробника.

Нагадаємо, в кінці 2017 року адміністрація президента США Дональда Трампа ухвалила рішення про продаж Україні летальної зброї, в тому числі протитанкових ракетних комплексів Javelin. 1 березня 2018 року Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin і 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 млн доларів. А в жовтні цього року США ухвалили рішення продати Україні 150 ракет для протитанкових ракетних комплексів Javelin на суму 39,2 млн доларів.