Перехід парламенту на нову систему голосування «Рада-4» може відбутися в період зимових канікул.

Про це сказав журналістам представник Президента України у ВР, майбутній народний депутат від партії «Слуга народу» Руслан Стефанчук в понеділок перед початком засідання підготовчої групи по роботі Верховної Ради України ІХ скликання.

«Ми вже зараз ведемо переговори з Інститутом прикладної математики (Інститут прикладної математики і механіки НАН України – ред.), який відповідає за всі ці речі, і з юридичними (службами – ред.), які повинні підготувати зміни до регламенту, які дозволять голосувати народним депутатам з використанням цієї системи. Я думаю, що десь протягом півроку, а це не від нас залежить, це питання технічне, тому що його треба розробити, сертифікувати, ввести, завести у Верховну Раду, дуже сподіваюся і заздалегідь не кажу, але думаю, що за зимові канікули ми зможемо перейти на абсолютно нову систему функціонування », – сказав Стефанчук.

За його словами, зараз парламентаріям пропонують ввести сенсорну кнопку, термін експлуатації якої закінчився в 2008 році.

Крім того, в регламенті ВРУ немає положень, які стосуються голосування завдяки цьому механізму, і це треба виправляти.

«Сьогодні ми вже ставимо питання про пропоновану« Рада- 4 », тому що« Рада-3 » сенсорна кнопка, то це реакція на тепло, а коли ми говоримо про« Раду-4 », ми повинні говорили про реакцію на відбиток пальця» , – пояснив представник глави держави в парламенті.

Крім того, Руслан Стефанчук підтвердив ідею скоротити кількість народних депутатів України, і заявив, що над таким законопроектом вже ведеться робота.

«Ми протягом вихідних займалися законопроектами … З приводу цього законопроекту (Про зменшення кількості депутатів, – ред.). Я вам анонсував, що ми будемо вносити багато змін в Конституцію, які будуть відповідати програмі нашої партії. Ми це обіцяли – і ми це виконаємо. Ми обіцяли і питання скорочення депутатів, ми обіцяли скасування депутатської недоторканності », – заявив Стефанчук.